הממשלה אישרה את הצעת נתניהו לגיוס תרומות עבור אירועי 70 שנה למדינה

עוד סוכם כי בעוד שלושה חודשים תיבחן האפשרות להוסיף משאבים מתקציב משרדי הממשלה

צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מירי רגב מסיבת עיתונאים
צבי זרחיה

הממשלה אישרה  בצהריים (א') את הצעת ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לאפשר גיוס תרומות עבור אירועי ה-70 למדינה בשנת 2018. הממשלה אישרה הבוקר נוהל לגיוס תרומות לאירועים, שגובש על ידי היועצים המשפטיים של משרד ראש הממשלה משרד המשפטים ומשרד התרבות.

כמו כן, סוכם כי בעוד שלושה חודשים תיבחן האפשרות להוסיף משאבים מתקציב משרדי הממשלה. המינהלת להפקת אירועי ה-70 תפעל לפי עקרונות שתקבע ועדת השרים לענייני סמלים וטקסים.

השרה מירי רגב אמרה כי: "אירועי ה-70 למדינה יבטאו את עוצמתה של ישראל ואת ההישגים המדהימים של ישראל, מחברת פליטים של קום המדינה ועד מעצמת היי-טק וחלל כפי שאנחנו היום".

בישיבה קבלה שרת התרבות רגב על כך שמשרד האוצר לא כלל בתקציב משרדה את תקצוב חגיגות ה-70 למדינה. שר האוצר משה כחלון אמר כי "לפני כמה חודשים ישבנו על התקציב של משרד התרבות לשנתיים הקרובות והייתם צריכים להכניס את זה לתקציב שלכם ולא עשיתם את זה".

שר המדע והטכנולוגיה אופיר אקוניס, השר לביטחון פנים גלעד ארדן, ושרת הקליטה סופה לנדבר ושרים נוספים מתחו ביקורת על כך שהאוצר לא תקצב את חגיגות ה-70.

שטייניץ אמר כי הוא לא מבין מדוע צריך לגייס סכום לא גבוה מתרומות. מה יקרה אם אחרי תקופה מסוימת מחליטים שלא מצליחים לגייס את כל הכסף?

הממשלה קיימה ב-2 הצבעות שונות בעניין שהתקבלו פה אחד: האחת - הצבעה בעד הקמת המינהלת והשנייה הצבעה על גיוס התרומות על ידי רה"מ. בהצבעה על גיוס התרומות לא השתתף בהצבעה שר המדע והטכנולוגיה אופיר אקוניס.  

אקוניס אמר כי "הרעיון שהמדינה לא מתקצבת את חגיגות ה-70 הוא שגוי. גרוע מזה, היא מתבססת על כספים של תורמים שבעוד כמה חודשים נמצא את כולנו דורשים לקרוא על עצמם אירועים בחגיגות ה-70. זהו דבר בלתי מתקבל על העת ולכן אני מבקש לא להצביע על הסעיף  המאפשר גיוס תרומות אלא להמתין עד שימצא תקצוב של המדינה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker