לין: "משקי הבית והעסקים ישלמו השנה עוד 400 מיליון שקל עבור ארנונה"

נשיא איגוד לשכות המסחר, אוריאל לין: "למרות שדרשנו זה מכבר לנתק כליל את נוסחת העדכון של מס הארנונה מההצמדה האוטומטית למדד השכר במגזר הציבורי, הדבר לא נעשה"

מוטי בסוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אוריאל לין, נשיא איגוד לשכות המסחרצילום: מיכל פתאל
מוטי בסוק

איגוד לשכות המסחר טוען כי הארנונה בישראל תעלה ב-2017 ב-1.77% - 400 מיליון שקל - בשל העלאה של 4.45% בשכר במגזר הציבורי.

על פי החוק הקיים, מדי שנה מתעדכנת הארנונה אוטומטית לפי נוסחה המורכבת מחיבור של 50% משינוי במדד המחירים לצרכן ו-50% משינוי במדד השכר במגזר הציבורי. ב-2016 ירד מדד המחירים לצרכן ב-0.91% ומדד השכר במגזר הציבורי עלה ב-4.45%.
בהודעה שפרסם האיגוד היום נאמר כי השכר הגבוה על סך עשרות אלפי שקלים שמקבלים רבים במגזר הציבורי גורם לכך שכלל הציבור ישלם מס ארנונה גבוה יותר.

מבדיקת האיגוד עולה כי הארנונה שישלם כלל הציבור ב-2017 תהיה גבוהה ב- 1.77%, שהם כ- 400 מיליון שקל (לא כולל אישורים חריגים) מהארנונה ששולמה ב-2016, כך שסך מס הארנונה השנה יגיע לכ-22.8 מיליארד שקל.

לדברי אוריאל לין, נשיא איגוד לשכות המסחר, "זוהי 'מתנת' הרשויות המקומיות לכל תושבי המדינה ולעסקים הבונים את הכלכלה לשנת 2017. למרות שדרשנו זה מכבר לנתק כליל את נוסחת העדכון של מס הארנונה מההצמדה האוטומטית למדד השכר במגזר הציבורי, הדבר לא נעשה. כך, כל אימת שעולה השכר במגזר הציבורי, כולל חריגות השכר, נפגעות כל השכבות החלשות בישראל ונטל המס על העסקים עולה.

המאבק בנוסחת העדכון האוטומטי של מס הארנונה הוא המאבק הגדול ביותר ביוקר המחייה בישראל. מס הארנונה המשולם על ידי השכבות החלשות מעיק אולי אף יותר ממחירי מוצרי המזון מבחינת ההשפעה על הוצאות התא המשפחתי".

לין מזכיר כי איגוד לשכות המסחר יזם הצעת חוק לביטול השפעתו של מדד השכר במגזר הציבורי בנוסחת העדכון של מס הארנונה והשארת ההצמדה למדד המחירים לצרכן בלבד עליה חתומים מספר ח"כים ממספר מפלגות.

לדברי לין, כ-90 רשויות מקומיות הגישו בקשות חריגות לשינויים בארנונה למשרד הפנים. טרם התקבלה החלטה ביחס לבקשות אלו. מדובר בעלייה בהיקף כולל של למעלה מ-128 מיליון שקל מעבר להעלאה האוטומטית.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker