אבי גבאי מצטרף למפלגת העבודה - ומה הוא חושב על הרצוג ולפיד?

גבאי כתב בפוסט בפייסבוק, בו הכריז על הצטרפותו: "שינוי של ממש אפשר להוביל רק דרך המפלגות הגדולות ולא דרך מפלגות קטנות שמפציעות עם הבטחה גדולה"

צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אבי גבאי צילום: מוטי מילרוד
צבי זרחיה

השר להגנת הסביבה לשעבר מטעם מפלגת "כולנו" אבי גבאי הודיע הבוקר (ה') כי הוא מצטרף למפלגת העבודה.

גבאי כתב הבוקר בדף הפייסבוק שלו כי "הצטרפתי לעבודה כדי להחזיר את המדינה למסלול. אני צריך אתכם שם איתי. התפקדו ונשפיע ביחד". במערכת הפוליטית תוהים האם הוא יתמודד על ראשות מפלגת העבודה בבחירות שייערכו באמצע 2017.

>> מתוך התוכנית "עובדה" עם אילנה דיין:

גבאי התפטר מהתפקיד ומהממשלה בסוף מאי 2016 עם צירופה של "ישראל ביתנו" לקואליציה ומינויו של אביגדור ליברמן כשר הביטחון. גבאי, מונה כשר מטעם סיעת "כולנו" בלא ששימש כחבר כנסת. הוא סייע ליו"ר המפלגה שר האוצר משה כחלון בהקמת המפלגה החדשה - אבל לבסוף החליט להתפטר מהממשלה וכעת, גם עזב את המפלגה.

גבאי (59) החל את דרכו באגף התקציבים באוצר שבו שימש כרכז צוות תקשורת, ואחר כך עבר לחברת "בזק" כעוזרו של המנכ"ל דאז עמי אראל, בהמשך מונה כסמנכ"ל משאבי ניהול ב"בזק" ומאוחר יותר עבר לכהן כסמנכ"ל כלכלה ואסטרטגיה. בשנת 2003 מונה למנכ"ל "בזק בינלאומי" ובשנת 2007 מונה כמ"מ מנכ"ל "בזק". בהמשך מונה כמנכ"ל  "בזק" - תפקיד שבו כיהן עד  2013.

גבאי כתב כי "בתקופת חברותי בממשלה, הבנתי שפוליטיקאי נטול כוח פוליטי משל עצמו, משול על פי רוב ליועץ טוב ולא יותר מכך. לכן החלטתי לצאת למסע לתיקונה של מדינת ישראל, אומר מיד: אני לא חושב שבידי לתקן לבדי בעיות ומחלות בנות עשרות שנים, אבל עם רצון בלתי נלאה שלי ועם עזרה, סיוע ותמיכה שלכם, אני חושב שזה לחלוטין לא בלתי אפשרי".

"כצעד ראשון ובתור התחלה אני מבקש את תמיכתכם בגיבוי וביצירת כוח פוליטי שיאפשר לממש את התפישות האחרות שלנו לגבי אומץ ויושרה בשלטון. מאז שהתפטרתי פגשתי רבים מהדמויות המוכרות במערכת הפוליטית וגם כאלה ששוקלים להצטרף אליה ובחנתי מהי הדרך הנכונה לייצר השפעה של ממש. אני יודע שרבים מכם ציפו שאקים או אצטרף למפלגה חדשה. שקלתי את האפשרות, התלבטתי לא מעט ולבסוף החלטתי ללכת עם האמת שלי ולבחור בדרך מאתגרת יותר וטריוויאלית פחות ולהצטרף למפלגת העבודה.

למדתי ששינוי של ממש אפשר להוביל רק דרך המפלגות הגדולות ולא דרך מפלגות קטנות שמפציעות עם הבטחה גדולה, אבל אם נהיה כנים עם עצמנו, מזה 40 שנים שהמפלגות הללו לא מצליחות לייצר שינוי משמעותי באופן ניהול המדינה".

"ניסיון חיי לימד אותי שהדבר הנכון ביותר לעשות, הוא ללכת עם האמת הפשוטה, השורשית והאמיתית שלך וכשאתה הולך עם האמת שלך, המלאכה הופכת בהירה יותר והיעד ברור יותר. והיעד הוא, כאמור: לתקן. כן, גם אני יודע שהמפלגה רחוקה מימי השיא שלה, אבל זה בדיוק האתגר, לסייע ולחזק את המפלגה היחידה שהיא לטעמי אלטרנטיבה שלטונית אמיתית ולא סינתטית, לשלטון נתניהו. זה גם בדיוק היתרון של מי שכבר שכחה מה זה להיות מפלגת שלטון. תרבות השלטון כיום היא אולי הבעיה הגדולה ביותר שלנו וצריכה תיקון גדול שיכול להתבצע רק ממי שתקופה ארוכה לא נמצא בו. ואתם - אלה שקראו וביקשו ממני להיות מעורב, אלו שצילצלו בהתרגשות כשהתפטרתי, שאמרו שבהתפטרותי שמרתי על כבוד הפוליטיקה והותרתי תקווה שיש עוד ערכים ויושרה ולא רק היצמדות לכיסא ואלו שמשתוקקים למנהיגות עם אומץ לב ציבורי לכם אני קורא, בואו והצטרפו אליי.

"כמוכם, גם אני אוהב את המדינה שלנו וחושב שהיא נהדרת בבסיסה. כמוכם גם אני לא מחליף אותה באף מדינה אחרת בעולם. אבל אנחנו רחוקים מלממש את הפוטנציאל שלה ופשוט מגיע לנו יותר.מגיע לנו שהיא תשרת אותנו ולא אנחנו את השלטון. לשם כך אני צריך את תמיכתכם, היא זו שתאפשר לי להיות חלק מהתיקון".

"איך עושים את זה? מתפקדים ומתפקדות למפלגת העבודה. כן, זה מה שצריך לעשות. אנא, התפקדו, הביאו גם את בני ובנות הזוג, הילדים, ההורים, האחים, החברים, העמיתים לעבודה. כך נבנה ביחד כוח, כך נשפיע. באתי לתקן ולא אוכל לעשות זאת בלעדיכם".

ראש האופוזיציה ויו"ר המחנה הציוני, יצחק (בוז'י) הרצוג: "אבי גבאי, אני מברך על הצטרפותך, ברוך בואך למפלגת העבודה! הצטרפותך היא בשורה חשובה ואני קורא לעוד אנשים טובים וישרים שרוצים בשינוי להצטרף אלינו ולהמשיך לבנות ולהרחיב את האלטרנטיבה היחידה לשלטון."

ח"כ שלי יחימוביץ' כתבה: "שימחת אותנו מאוד. אתה אדם ראוי ביותר, מוכשר ונקי כפיים. טוב שאתה בא לפוליטיקה, עוד יותר טוב שאתה בא אלינו. ברוך הבא!" יחימוביץ' קראה לציבור לנהוג כפי שנהג גבאי ולהתפקד למפלגת העבודה. "אם תתפקדו תקבעו אתם מי יהיו חברי הכנסת של העבודה, ומי יהיה/תהיה יו"ר המפלגה".

שני ח"כים שכבר הודיעו על התמודדותם על ראשות מפלגת העבודה בירכו אף הם: עמיר פרץ ואראל מרגלית. פרץ אמר כי "אבי גבאי ידידי הוא איש ציבור מהמעלה הראשונה, בעל ערכים, יושרה ואומץ לב. אבי - הצטרפותך למפלגת העבודה היא צעד נכון וחשוב ותחזק אותנו במאבק להחלפת השלטון".

מרגלית אמר כי "גבאי הוא איש אשר במקום לזחול לממשלת נתניהו - ידע לצאת ממנה ולעמוד על עקרונותיו. אלה אנשים שאנו צריכים במפלגה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker