אוריאל לין נבחר למועצת מנהלי הארגון העולמי של לשכות המסחר

מוטי בסוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אוריאל לין, נשיא איגוד לשכות המסחר
מוטי בסוק

עו"ד אוריאל לין, נשיא איגוד לשכות המסחר בישראל, נבחר השבוע למועצת המנהלים של ה- WCF (World Chamber Federation) ארגון המעסיקים הגדול בעולם. לין נבחר בבחירות חשאיות שנערכו בקרב כ- 1,200 לשכות מסחר בעולם כולו מ- 130 מדינות.

ה-WCF נוסד ב-1951. הוא ארגון הגג של לשכות המסחר והתעשייה בעולם כולו. מיוצגות בו כל לשכות המסחר באירופה, ארה"ב, שאר מדינות יבשת אמריקה, אפריקה, אסיה, בכלל זה מדינות כמו סין, יפן והודו, וגם לשכות המסחר ממדינות ערב והעולם המוסלמי כמו פקיסטן, סוריה, אבו-דאבי, דובאי, ערב הסעודית, אירן, לבנון, ועוד.

הבחירה ב-WCF נעשית על פי יבשות, אירופה, אפריקה והמזרח התיכון, אמריקה, ואסיה. לין נבחר בקטגוריה של המזה"ת ואפריקה, כשייחד אתו  נבחרו גם נשיאי לשכות המסחר של איראן, דרום אפריקה ולבנון.

לאחר הבחירה אמר לין כי "מדובר בארגון עולמי גלובלי. בהתחשב במבנה ובאופי הארגון  יש לראות בבחירתי הכרה והערכה למקומה של ישראל בכלכלה העולמית כיום. הארגון הוא רשת עולמית המקשרת את לשכת המסחר בישראל ללשכות המסחר בעולם כולו, מה שמעניק ערוצי תקשורת עסקיים".

במסגרת פעילותו בעבר של לין ב-WCF אישר הארגון, לאחר דיון מקיף, את יוזמתו לגיבוש מסמך עקרונות על פיו יש לשמור על זכויות היזם והמעסיק. המסמך מגדיר מחדש את זכות הקניין של המעסיק; אוסר מיסוי רטרואקטיבי; אוסר להטיל סנקציות חריפות כנגד מעסיקים שאינן ביחס ישר למעשה בגינו מוטלות הסנקציות; אוסר למנוע מהמעסיק להתאים את מבנה התעסוקה לתנאי השוק המשתנים; ואוסר להפוך עוולות אזרחיות לעבירות פליליות. המסמך מחייב גם מיצוי הליך של התייעצות עם המגזר העסקי בכל מהלך אותו יוזמות רשויות המדינה שיש לו השפעה משמעותית על תפקוד המגזר. על בסיס מסמך זה הוגשה הצעת חוק פרטית לכנסת.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker