יו"ר סיעת כולנו, ח"כ פולקמן: "לאסור העלאת שכר הדירה כתוצאה מהעברת החוק"

ח"כ מיקי זוהר: " בעזרת השם נביא לירידת מחירי הדיור" ■ התוספת אותה ביקש פולקמן להוסיף תכלול גם חוזים בדיעבד שנחתמו מאז עלה חוק דירה שלישית ותשלול כל תוספת לחוזה קיים שנחתם

צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ח"כ רועי פולקמןצילום: אמיל סלמן
צבי זרחיה

במהלך דיוני ועדת הכספים על מיסוי דירה שלישית, כחלק מדיוני חוק ההסדרים
ח"כ רועי פולקמן (כולנו) הגיש הסתייגות לוועדה ובה ביקש לקבוע כחלק מהחוק כי משכירי הדירות לא יוכלו להכניס סעיף בחוזה בו הם מתנים את העלאת הדירה עם העברת החוק.

"לא ייתכן שבעלי בתים יתפסו את שוכרי הדירות כבני ערובה בתקופה קריטית בה אנו מרחיקים משקיעים מהשוק ורוצים לשחרר דירות באזורי ביקוש עבור צעירים. אני עוסק רבות בנושא השכירות ורוצה לוודא כי שוכרי הדירות לא ינוצלו ולא יפגעו", אמר פולקמן.

כל מה שצריך לדעת: איך ישפיע עלינו המס על הדירה השלישית?

התוספת אותה ביקש פולקמן להוסיף תכלול גם חוזים בדיעבד שנחתמו מאז עלה חוק דירה שלישית ותשלול כל תוספת לחוזה קיים שנחתם, ולא יאפשר העלאת שכר הדירה כתוצאה מהעברת החוק.

חכ רועי פולקמן: "ישנם בסך הכל 50 אלף בעלי דירות שמשתכרים בממוצע 44 אלף שקל בחודש, אך ראינו כי בעלי הבתים מנצלים את החוק, גם אם החוק לא חל עליהם - כדי לנהוג בחזירות ולהעלות שכר דירה ללא סיבה הנראית לעין. הבאנו תמרוץ יפה ומכובד כדי להבטיח שחרור הדירות ולכן אין מקום להרוויח פעמיים ובטח לא על גב השוכרים".

ח"כ מיקי זוהר (ליכוד) רכז הקואליציה בוועדת הכספים אמר הבוקר: "הפטור ממס שבח ואלטרנטיבת השקעה למשקיעי נדל"ן יעודדו את בעלי הנכסים למכור את דירותיהם בהנחה וימנעו העלאת דמי השכירות לשוכרים. חוק מיסוי דירה שלישית רוכך ונוספו בו תיקונים רבים על מנת למנוע פגיעה בשכבות החלשות.

"אני בהחלט סבור שהשינוי שיזמתי יציף את השוק בעשרות אלפי דירות לזוגות צעירים ויביא בעזרת השם לירידת מחירי הדיור".

ח"כ בצלאל סמוטריץ (הבית היהודי) שהוא חבר בוועדת הכספים ולא נכח בהצבעה על החוק למסוי הדירה השלישית, אמר כי "זהו חוק פופליסטי שיפגע אנושות בהרבה מאוד עצמאים שבנו את הפנסיה שלהם על דמי שכירות ממספר דירות שרכשו במשך השנים בהיעדר אפיקי השקעה פנסיוניים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker