ח"כ רוזנטל: להקפיא המכרז לבחירת היועמ"ש לוועדת החוקה

בכנסת אומרים כי מי שמתמודד על התפקיד הוא עו"ד ד"ר גור בליי - עוזרו של היועץ המשפטי של הכנסת עו"ד אייל ינון ■ ח"כ רוזנטל: "מהלך זה מרוקן מכל תוכן את תכליתו של המכרז הפנימי, תוך מתן עדיפות למינוי אישי"

צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיקי רוזנטלצילום: אוליבייה פיטוסי
צבי זרחיה

ח"כ מיקי רוזנטל (המחנה הציוני) דרש הערב (ב') לעצור את המכרז לבחירתו של יועץ משפטי לוועדת החוקה, חוק ומשפט. ועדת המכרזים אמורה להתכנס מחר (ג') בבוקר.

בכנסת אומרים כי מי שמתמודד על התפקיד הוא עו"ד ד"ר גור בליי - עוזרו של היועץ המשפטי של הכנסת עו"ד אייל ינון, שזוכה להערכה מקצועית בכנסת. בין היתר בליי מייצג את הכנסת בעתירות לבג"ץ שמוגשות כנגדה.

במכתב ששיגר רוזנטל אל יו"ר הכנסת ח"כ יולי אדלשטיין (ליכוד) ומנכ"ל הכנסת אלברט סחרוביץ, טען רוזנטל כי, "למיטב ידיעתי יש רק מתמודד יחיד למשרה המועסק במשרת אימון בלשכה המשפטית, ולגבי כשירותו אף הוזמנה חוות דעת חיצונית (של המשנה לשעבר ליועץ המשפטי מלכיאל בלס).

"חוות דעת זו מכשירה מהלך חסר תקדים בכנסת, ואולי אף בכל שירות המדינה. משמעותו של המהלך הוא  שממלא משרת אמון (שכידוע נעשה בלא מכרז) יוכל להתמודד במכרז פנימי, ויהפוך למינוי קבוע, במקרה הזה של משרה בכירה ביותר".

לדברי רוזנטל, "מהלך זה מרוקן מכל תוכן את תכליתו של המכרז הפנימי, תוך מתן עדיפות למינוי אישי, ועקיפה של כללי המכרז התקינים. ככל שמדובר במועמד ראוי, אין סיבה שהוא לא יתמודד במכרז חיצוני".

"מעבר לכך", הוסיף רוזנטל, "החלטות אלה של הזמנת חוות דעת חיצונית, ומתן אפשרות  למינוי אישי להתמודד במכרז פנימי התקבלו באופן לא שקוף. מדובר בחוות דעת פרסונלית, החלה לגבי אדם אחד, בלבד לצרכי מכרז מסוים, תוך עקיפת כללי התקשי"ר, וכללי המכרז הפנימי. מדובר במינוי של אדם למשרה בכירה, בלשכה המשפטית האמונה על כללי המינהל התקין וטוהר המידות. במכרז פנימי יש לשמור על טוהר המידות, באופן מוגבר".

רוזנטל הדגיש כי "אין בנאמר פסילה אישית כנגד מועמד כזה או אחר אלא על רצון לשמור על מינהל תקין".

מהכנסת נמסר כי "לא נפל כול פגם בהליך המכרז שנעשה כדת וכדין ובזהירות מירבית. אין כול מקום לכן לטענותיו של חכ רוזנטל ויש אף לתמוה על שלא בירר הפרטים תחילה עם אף גורם מוסמך בכנסת טרם הפצת פנייתו לתקשורת".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker