"את העונש צריכים לחלוק עם דנקנר פוליטיקאים, עיתונאים ובנקאים ששרו לו שירי הלל"

ח"כ שלי יחימוביץ': "ח"כים כמוני, שניסו לבלום אותו, זכו לקיתונות של בוז, ביקורת ואיומים"

צבי זרחיה
משמאל לימין: נוחי דנקנר, חתנו טל אנגלנדר ועו"ד משה ישראל, שייצג את אי.די.בי
משמאל לימין: נוחי דנקנר, חתנו טל אנגלנדר ועו"ד משה ישראל, שייצג את אי.די.ביצילום: מור שאולי

בעקבות עונש המאסר שנגזר היום (ב') על נוחי דנקנר, אמרה ח"כ שלי חימוביץ' (המחנה הציוני) כי "אף שגזר הדין של דנקנר מוצדק, הוא ניתן לו רק על חלק זעיר מעושק שיטתי ומתמשך של כספי ציבור. דנקנר לא ישב לבד על ספסל הנאשמים. את העונש היו צריכים לחלוק עמו כל אלה שאיפשרו לו לשדוד את הציבור שוב ושוב: רגולטורים, פוליטיקאים לרבות נשיא וראש ממשלה, עיתונאים, בנקאים וראשי ערים. יש לזכור כי בזמן אמת - במקום לעצור אותו, הם העניקו לו מעטפת הגנה, שיתפו אתו פעולה, ושרו לו שירי הלל.

"ח"כים כמוני, שניסו לבלום אותו, זכו לקיתונות של בוז, ביקורת ואיומים.  מראית העין הכעורה אולי שופרה, אבל בפועל קשרי הון שלטון נמשכים כרגיל: פישמן מציע מגה-תספורות למשקיעים, תשובה מתכונן לגיוס עבור חברת נדל"ן אחרי תספורת קשה לחוסכים שעשה בדלק נדל"ן, טייקוני הגז מרוויחים הון עתק ממשאבי המדינה מבלי שהציבור יקבל פירור, ומתווכים מטעם גוזרים קופון ענק על עיסקאות בטחוניות. ניקוי האורוות חייב להימשך".

יו"ר מרצ, ח"כ זהבה גלאון, אמרה כי "בית המשפט שולח היום מסר חשוב לחברי מועדון ההון-שלטון שחושבים שניתן לבזוז את כספי הציבור ולא לשלם על כך מחיר. אני מאחלת לדנקנר שבמהלך תקופת המאסר שנגזרה עליו, יפיק את הלקחים ממעשיו הפליליים החמורים. אבל דנקנר הוא לא הסיפור החשוב פה, אלא המערכת שאיפשרה לו לשגשג. מי שצריכים לעשות בדק בית רציני הם הרגולטורים, שבמקרה הטוב עצמו עין לאור מעשי דנקנר ובמקרה הרע נתנו להם יד; הפוליטיקאים, שהכתירו את דנקנר כ'נסיך הכלכלה הישראלית', שיחרו לפתחו ורצו בקרבתו; וגם חלקים בתקשורת - שהעלו את דנקנר על נס ללא כל אחיזה במציאות".

גלאון הוסיפה כי "משפטו של דנקנר העניק לנו הצצה נדירה למתרחש במועדון ההון-שלטון הישראלי, מועדון בו סכומי עתק עוברים מיד ליד על סמך קריצה והבטחה, בו טייקונים עושים אחד לשני טובות עם כספי הציבור, מועדון בו מריצים מניות. גזר הדין של דנקנר מהווה אבן דרך חשובה במאבק לפירוק מועדון ההון שלטון הישראלי ולטיהור הצחנה שפשתה בו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker