לראשונה: שתי נשים בראש בנק גדול בישראל

אירית איזקסון שתחליף את רוני חזקיהו כיו"ר הבנק הבינלאומי תהיה האישה הראשונה שתכהן כיו"ר של בנק גדול, ותכהן לצידה של המנכ"לית סמדר ברבר צדיק

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אירית איזקסוןצילום: מוטי מילרוד
מיכאל רוכוורגר

בעל השליטה בבנק הבינלאומי, צדיק בינו, החליט למנות את אירית איזקסון לתפקיד יו"ר הדירקטוריון של הבנק - במקומו של רוני חזקיהו שמסיים קדנציה של כ-4.5 שנים ויתמנה לתפקיד החשב הכללי באוצר במקומה של מיכל עבאדי-בויאנג'ו. איזקסון נחשבת לדמות מוערכת במערכת הבנקאות ובעולם העסקי. אחרי שאריסון החליטה למנות ליו"ר דירקטוריון הפועלים את עוה"ד עודד ערן במקומו של יאיר סרוסי, סביר להניח שלאיזקסון לא הייתה התלבטות האם להשאר בבנק הפועלים.

איזקסון תהיה האישה הראשונה שתכהן כיו"ר של בנק גדול. לצד מנכ"לית הבינלאומי, סמדר ברבר צדיק, הן יהיו שתי הנשים הראשונות שמכהנות יחד בצמרת בנק גדול בישראל. היא  תהנה מחבילת תגמול שנתית של 2.5 מיליון שקל, כשהיא מגיעה לבנק הכי שמרני במערכת שמנוהל ביד רמה ע"י בינו, שבפועל מכהן כיו"ר הבנק והאיש שמוביל את מהלכיו.

איזקסון (65) בעלת תואר ראשון בכלכלה מטעם אוניברסיטת תל-אביב ובעלת תואר מוסמך בחקר ביצועים מטעם בית הספר למנהל עסקים של אוניברסיטת תל-אביב. בעבר, איזקסון עבדה במשך כ-17 שנה בבנק לאומי ושמשה בין השאר כראש סקטור בחטיבה העסקית.

איזקסון נחשבת במשך שנים ארוכות כמקורבת לשרי אריסון, בעלת השליטה בבנק הפועלים. בהתאם לכך, איזקסון משמשת מאז 1999 - כלומר כ-17 שנה - כדירקטורית בבנק הפועלים. היא מכהנת כיו"ר ועדות הדירקטוריון של הבנק - ועדת כספים ותשקיפים והוועדה לניהול ובקרת סיכונים, וכן כחברה בוועדת אשראי והוועדה למוצרים חדשים. 

כמו כן, היא כיהנה בעבר במשך תקופה מסוימת כיו"ר חברת כרטיסי האשראי ישראכרט שבבעלות הפועלים – תפקיד שבגינו נהנתה מחבילת תגמול נאה של כמה מיליוני שקלים בשנה. היא פרשה מתפקיד יו"ר ישראכרט לפני כ-3 שנים, זאת אחרי שבנק ישראל אילץ אותה לבחור בין המשך כהונה כיו"ר ישראכרט או כדירקטורית בהפועלים, כשהיא בחרה דווקא להישאר בבנק. קודם לכן, פרשה איזקסון מתפקיד דירקטורית באי.די.בי פיתוח שנשלטה אז בידי נוחי דנקנר. אז - בתחילת 2012 היא נאלצה לפרוש מאי.די.בי בשל דרישה של המפקח על הבנקים דאז, דודו זקן, זאת מחשש לניגוד עניינים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker