נסללה דרכו של ערן יעקב בדרך לאגף הממונה על השכר - כללי - TheMarker
תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

נסללה דרכו של ערן יעקב בדרך לאגף הממונה על השכר

הנציבות נעתרה לבקשתו של מנכ"ל האוצר להאחדת תנאי הסף של הממונים באוצר ■ היום ממלא את התפקיד יוסי כהן, מי שהיה המשנה לממונה קובי אמסלם, ושכהונתו הוארכה שלוש פעמים

3תגובות
ערן יעקב, המשנה לראש רשות המסים
תומר אפלבאום

נציבות שירות המדינה קיבלה לאחרונה את בקשתו של מנכ"ל משרד האוצר, שי באב"ד, להאחדה של תנאי הסף לכלל הממונים על האגפים השונים במשרד. בשל החלטה היטורית ולא ברורה של הנציבות, תנאי הסף לתפקיד הממונה על השכר שונים מתנאי הסף של הממונים האחרים. כך למשל, נדרשות 6 שנות ניהול בכיר לכל אחד מן הממונים, אך הממונה על השכר נדרש לתשע שנים.

ההחלטה על ההאחדה סוללת את דרכו של ערן יעקב, המשנה למנהל רשות המיסים, לתפקיד הממונה על השכר באוצר. יעקב הוא המועמד היחיד של לשכת השר, אך לא עמד עד עתה בתנאי הסף. ברגע שאלה יעודכנו, ניתן יהיה למנותו לתפקיד. היום ממלא את התפקיד יוסי כהן, מי שהיה המשנה לממונה קובי אמסלם שסיים את תפקידו במאי האחרון. ב-15 בנובמבר הוארכה כהונתו של כהן בפעם השלישית לשלושה חודשים נוספים.

"במסגרת עבודת מטה שנעשתה על ידי צוות מקצועי בנציבות שירות המדינה בשיתוף עם משרד האוצר, סוכם על כללים אחידים לקביעת תנאי סף למשרות הבכירות במשרד, הכוללות את הממונה על השכר, החשב הכללי, הממונה על התקציבים והממונה על רשות החברות הממשלתיות", אומרים בנציבות שירות המדינה. הם מוסיפים כי "במסגרת זו סוכם כי במשרות אלה יושם דגש על הניסיון הקודם הנדרש לביצוע התפקיד בתחומים הניהוליים והמקצועיים, כאשר לכל אחד מהתפקידים נקבעו תחומי ניסיון מקצועיים ספציפיים הנגזרים מהתפקיד.

לכל תפקיד הוגדרו שתי חלופות: האחת דורשת 10 שנות ניסיון בתחומים המקצועיים הרלוונטיים (לכל אחד מהתפקידים הוגדרו התחומים בנפרד), וכן 5 שנות ניסיון בתפקידי ניהול בכירים בשירות הציבורי או בתאגיד בעל היקף עסקים משמעותי; והשנייה - 10 שנות ניסיון בתפקידי ניהול בכירים בשירות הציבורי או בתאגיד בעל היקף עסקים משמעותי, וכן 5 שנות ניסיון בתחומים המקצועיים הרלוונטיים לתפקיד (כאמור, לכל אחד מהתפקידים הוגדרו תחומים אלה בנפרד). הניסיון בכל אחת מהחלופות יכול שיהיה חופף או מצטבר.

עוד נקבע כי נדרשת השכלה אקדמית, רצוי בתחומי הכלכלה, המשפט ומדיניות ציבורית, או בתחומים רלוונטיים אחרים לעיסוק. כמו כן נקבע שרצויים בעלי תארים מתקדמים. משרד האוצר ונציבות שירות המדינה פועלים בימים אלה לעדכון תיאורי התפקידים בהתאם לאמור לעיל". כאמור, עם עדכון תיאור התפקיד יוכל יעקב להיכנס לתפקיד החדש.

תפקיד הממונה על השכר אינו היחיד אותו ממלא מנהל ממונה בפועל שאינו קבוע. הציר הכלכלי בוושינגטון עומד ללא מינוי מאז חזר יעקב בר סימן טוב לישראל כדי למלא את תפקיד מנכ"ל משרד הבריאות, לפני למעלה משנה. המכרז יצא לדרך, וכבר יש רשימה קצרה של אנשים המחכים להחלטה, אך כינוסה של ועדת הבחירה נדחה. אותו תהליך בדיוק מתקיים עבור תפקיד הדוברת, וגם שם מדובר בתקן של ממלא מקום. המכרז יצא, נותרה רשימה קצרה אך ועדת הבחירה טרם התכנסה.

בנוסף, תפקיד היועץ המשפטי מצוי עדיין בתהליכי מכרז ליועץ קבוע, לאחר שהמכרז הקודם נפסל בעקבות ויתורו על התפקיד של המועמד היחיד, ממלא המקום הנוכחי אסי מסינג.תגובות

דלג על התגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות

כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם