רביב דרוקר: המשטרה חוקרת את הקשר בין נתניהו למיליארדר פאקר

ערוץ 10 דיווח כי כבר נגבו כמה עדויות מגורמים המכירים את הקשר בין השניים, ומדובר בחלק מהבדיקה המשטרתית הארוכה אודות ראש הממשלה

TheMarker Online
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים58
בנימין נתניהו
בנימין נתניהוצילום: אמיל סלמן

עיתונאי ערוץ 10, רביב דרוקר, מדווח הערב (ג') כי לאור חשיפותיו אודות הקשר בין ראש הממשלה בנימין נתניהו ובני משפחתו למיליארדר האוסטרלי, ג'יימס פאקר, החלה המשטרה לחקור את הפרשה.

לדברי דרוקר, כבר נגבו כמה עדויות מגורמים המכירים את הקשר בין השניים. ככל הנראה, בין המעורבים בפרשה לפי בדיקת המשטרה נמצא גם איש העסקים ארנון מילצ'ן, מבעלי ערוץ 10. עוד מוסיף דרוקר, כי החקירה היא חלק מהבדיקה המשטרתית הארוכה אודות נתניהו, ועוסקת בין השאר בטובות ההנאה שסיפק פאקר כביכול ליאיר נתניהו.

ביולי האחרון פורסם ב"הארץ" כי המשטרה בדקה אם הועברו כספים מאנשי עסקים בחו"ל לאשתו ולבנו של נתניהו, ששימשו לכאורה לצורכיהם האישיים, בין השאר לבילוי במסעדות יוקרה. במסגרת הבדיקה נחקר מגייס הכספים של נתניהו וראש הסגל לשעבר בלשכתו, ארי הרו. במשטרה בדקו אם כספי תרומות של אנשי העסקים, בעיקר מארה"ב, הועברו באופן שיטתי לשרה וליאיר נתניהו כדי לממן את אורח חייהם, והאם הובטחה להם תמורה על הכספים שתרמו לכאורה. עוד נבדק ועד כמה היה מעורב ראש הממשלה עצמו בפעילות הזו. 

על פי הדיווח אתמול בערוץ 10, בסוף ספטמבר אשתקד הצטרף הבן יאיר לנסיעת בנימין נתניהו לעצרת האו"ם בניו יורק, והשתכן במלון יוקרה בניו יורק, שהוא גם מלונו הקבוע של פאקר, במערכת החדרים ששכר המיליארדר האוסטרלי. עוד דווח כי פאקר היה גם מעורב במידה מסויימת בנאומו של נתניהו באו"ם: במכתב שכתב לחברו, העיד פאקר כי עבר יחד עם נתניהו על הנאום ואף קיבל ממנו עותק. על פי המכתב, נתניהו גם הבטיח לו שיצורף לפמלייה וישב ליד שרה נתניהו. בתמונות מעצרת האו"ם אכן נראה פאקר ביציע האורחים לצד שרה ויאיר נתניהו. 

מימין: ג'יימס פקר, יאיר נתניהו ושרה נתניהו בעצרת האו"ם בניו יורק אשתקד
מימין למעלה (בכיוון השעון): ג'יימס פאקר, יאיר נתניהו, שרה נתניהו ומארק רגב בעצרת האו"ם בניו יורק אשתקדצילום: Mary Altaffer / AP

במקרים אחרים, הוטס יאיר לחופשות במטוסו הפרטי של פאקר. בחלק מהחופשות מימן המיליארדר האוסטרלי גם את חבריו של נתניהו הבן שהצטרפו לחופשה, כך על פי הדיווח. בפברואר האחרון טס יאיר נתניהו לחופשת סקי באספן, קולורדו, והשתכן באחוזתו המפוארת של פאקר, שלא שהה שם באותו זמן. בנוסף, כך פורסם, כאשר הגיעה בשנה שעברה לישראל לישראל הזמרת מריה קארי - אז בת זוגו של פאקר - רכש המיליארדר כרטיסים בשווי עשרות אלפי שקלים, מהם העביר עשרה לשרה נתניהו ושבעה לראש המל"ל דאז וראש המוסד היום, יוסי כהן. 

לפני כשבועיים דיווח דרוקר על הקשר בין פאקר לנתניהו. פרקליטו לשעבר של ראש הממשלה, עו"ד יעקב וינרוט, פעל כדי להעניק לפאקר מעמד של תושבות קבע בישראל. עוד פורסם כי נתניהו נוהג לערוך מדי פעם את פגישות סוף השבוע שלו בביתו של פאקר בקיסריה, שנמצא בשכנות לביתו. מוקדם יותר החודש פורסם כי בקיץ שעבר אפשר פאקר ליאיר נתניהו, לגור במשך כמה שבועות בדירה שבה הוא עושה שימוש במלון הדירות רויאל ביץ' בתל אביב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker