איימן עודה: "התוכנית הכלכלית טובה - אבל היא חלק קטן ממה שמגיע לנו"

יו"ר הרשימה המשותפת: "אנחנו חייבים לראות בזה ערך מוסף שיש פה שני עמים ושתי תרבויות. אני נהנה מזה שאני יודע ערבית ועברית. נועדנו לחיות יחד - נישאר וניאבק יחד על שוויון"

אלירן רובין
אלירן רובין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלירן רובין
אלירן רובין

"להגיד תודה כל הזמן לממשלה זה לא נכון כי התוכנית הכלכלית 922 היא חלק קטן ממה שמגיע לנו", אמר היום יו”ר הרשימה המשותפת, ח”כ איימן עודה, היום בוועידת TheMarker לכלכלה בחברה הערבית. “הדרישה שלנו היא שתוכנית 922 לא רק תיכנס לבסיס התקציב הקרוב, אלא שתהיה בבסיסו וללא נסיונות הסתרה".

עוד אמר עודה כי “ללא אוכלוסיה ערבית, כולנו ניפגע כלכלית. ראשי הבנקים ומובילי הכלכלה, אתם צריכים להגיד שראש הממשלה מסית. זה פוגע בכולם כלכלית".

בראשית דבריו התייחס עודה לגל השריפות של הימים האחרונים. “אני רוצה להוקיע את הצתת השנאה בקרב ראש הממשלה וחלק מהשרים שפגעו באוכלוסיה שלמה ששמרה על הטבע הזה במשך מאות שנים. אני רוצה לברך בהרבה האהבה את שילוב הידיים של ערבים ויהודים שפתחו את הבתים ולברך את הכבאים היהודים והערבים וכן את הרופאים. החברה היתה יחד - אבל אנשים בחלונות הגבוהים ניסו להסית".

בהמשך, התייחס עודה לתוכנית הכלכלית ואמר כי "כאשר יש סתירה בין אינטרס השוק לבין תרבות גזענית -מה שמנצח הוא אינטרס השוק, אבל בדרך מפותלת בשל הכובד הגזעני. התוכנית הכלכלית היא תוכנית ליברלית והיא מביאה כסף טוב לפי תפישת האוצר. מה שחסר בתוכנית הכלכלית זו הגישה החברתית. באוצר כנראה לא הבינו את זה. אתם לא תמצאו שם רווחה ובענף הבריאות יש שורה אחד של איחוד בתי חולים בנצרת. תפקידנו להוסיף את הנושא החברתי לתוכנית הללו".

עודה התייחס גם לנושא התכנון והבנייה: "מאז קום המדינה הוקמו 700 ישובים יהודיים חדשים ואפס ישובים חדשים לערבים. הנושא של תכנון ובנייה הוא החשוב ביותר מבחינה אזרחית והכי מורכב מבחינה פוליטית. בשבוע הבא תתקיים ישיבה עם השר יואב גלנט ונאבק כדי שהכסף יושקע במקומות הנכונים.

בסוף דבריו ציין עודה מספר עקרונות לקידום החברה והכלכלה הערבית. "אנחנו נגד הגישה הכל או כלום. אבל גם בוודאי נגד הגישה של חלק במקום הכל. אנחנו בעד חלק ועוד חלק עד שנקבל כל מה שמגיע לנו. כמו כן, אנחנו צריכים לעשות דברים במשותף ולכן התוכנית הכלכלית היא מהלך טוב והגישה שלה חשובה. המקום הזה יפה מאוד לכולנו. אנחנו חייבים לראות בזה ערך מוסף שיש פה שני עמים ושתי תרבויות. אני נהנה מזה שאני יודע ערבית ועברית. נועדנו לחיות יחד - נישאר וניאבק יחד על שוויון".

איימן עודהצילום: רמי שלוש

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker