שביתת מרצים במכללה למינהל - ועילה לתביעה מצד הסטודנטים

התפוצצו הדיונים בין הנהלת המכללה למינהל ומרצי דור א', והוכרז על שביתה בבתי הספר למינהל עסקים, תקשורת ופסיכולוגיה ■ השביתה חושפת את המכללה לתביעות מצד הסטודנטים, שמשלמים בממוצע 22 אלף שקל בשנה

טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
המכללה למינהל
טלי חרותי-סובר

היום (ד') החלה שביתת מרצים במכללה למינהל. בתי הספר אשר שובתים הם - מינהל עסקים, תקשורת ופסיכולוגיה. שאר בתי הספר - משפטים, כלכלה ועיצוב - אינם שובתים והלימודים מתקיימים בהם כרגיל. הלימודים בבית הספר למדעי ההתנהגות יתקיימו כרגיל, אך ייתכנו שיבושים במהלך היום.

לפני למעלה מחודשיים הכריזו מרצי דור א', המיוצגים בהסכם קיבוצי, על סכסוך עבודה מול הנהלת המכללה למינהל. מדובר במרצים מבתי הספר למינהל עסקים (כולל תלמידי ראיית חשבון), תקשורת ומדעי ההתנהגות. מרצים בבתי הספר אחרים - משפטים, כלכלה, מדעי המחשב, עיצוב, פסיכולוגיה ועוד - אינם מאוגדים בהסכם קיבוצי, ולכן אינם צד לסכסוך או לשביתה.

עם הכרזת סכסוך העבודה החלו דיונים, שהפכו בשבועות האחרונים למרתוניים במיוחד, כאשר ועד המרצים החל לאיים בהשבתת המוסד. עד ליל אמש הצליחה ההנהלה למנוע את הידרדרות המצב, אך כרגע עלו הדיונים על שרטון וועד המרצים הודיע על שביתה.

הסכסוך נסב על הסכם התייעלות שנחתם לפני ארבע שנים, בעקבותיו קוצצו משכורות המרצים. עתה מבקשים המרצים להשיב להם את תנאיהם המקוריים, ולהשוותם לאלה המקובלים באוניברסיטאות.

הנהלת המכללה למינהל טוענת כי היא אינה בגרעון, אך אם תיעתר לכל דרישות המרצים, עלול האיזון הכלכלי להיפגע. ההנהלה מזכירה כי בשונה מהאוניברסיטאות, המכללה היא גוף פרטי שאינו יכול לסמוך על המדינה שתחלץ אותו מגירעונות. השביתה שהחלה היום חושפת את המכללה לתביעות מצד הסטודנטים, שמשלמים בממוצע 22 אלף שקל בשנה כל אחד.

הנהלת המסלול האקדמי מסרה כי הם מעדכנים בזמן אמת את הסטודנטים במתרחש, באמצעות הודעות סמס אישיות, הודעות מייל, וכן באמצעות נציגי אגודת הסטודנטים. ניתן לעקוב אחרי העדכונים בעמוד הפייסבוק הרשמי של המכללה למינהל, וכן בעמוד הפייסבוק של אגודת הסטודנטים של המכללה למינהל.

עוד מסרה ההנהלה כי היא מודעת לעוגמת הנפש שנגרמה לסטודנטים (גם אלו שלימודיהם מתקיימים כרגיל), ולכן החליטה שהחניה במתחם המכללה תהיה היום בחינם, ומזמינה את הסטודנטים ליהנות מקפה ומאפה חינם בדוכנים הפזורים ברחבי הקמפוס.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker