דרוקר: שמרון יצר קשר עם גורם ממשלתי בפרשת הצוללות - בניגוד לדבריו

בערוץ 10 דיווח דרוקר כי עורך דינו של ראש הממשלה יצר קשר עם היועץ המשפטי של משרד הביטחון והתרעם על פרסום מכרז הצוללות. שמרון: "פניתי בשאלה, מותר לי על פי הסדר ניגוד העניינים"

TheMarker Online
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
דוד שמרון
דוד שמרון, בשנה שעברהצילום: מוטי מילרוד

העיתונאי רביב דרוקר דיווח הערב (ב') בחדשות ערוץ 10 כי פרקליטו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, דוד שמרון, פעל מול גורם ממשלתי בפרשת הצוללות - וזאת בניגוד לדבריו כי אין חשש לניגוד עניינים.

לטענת דרוקר, לאחר שמשרד הביטחון פירסם מכרז בינלאומי לכלי שיט שיגנו על אסדות הגז, עו"ד שמרון יצר קשר עם היועץ המשפטי של המכרז והביע מחאה על עצם פרסום המכרז. לדברי דרוקר, שמרון אף ביקש למסור את העסקה ללא מכרז לחברה הגרמנית שנציגה הישראלי הוא לקוחו. דרוקר אומר עוד כי שמרון לא חשף בפני היועץ המשפטי את קשריו עם המספנה הגרמנית.

תגובת שמרון: "מעולם לא התרעמתי על הוצאת מכרז. פניתי בשאלה ליועמ״ש משרד הביטחון. מותר לי על פי הסדר ניגוד העניינים ובמקרה זה הפניה היתה בשאלה גרידא".

רביב דרוקר
רביב דרוקרצילום: תומר אפלבאום

בנוסף סיפר דרוקר כי אבריאל בר-יוסף, סגן ראש המל"ל אז שנחקר לאחרונה בחשד לשוחד, נפגש בתחילת השנה יחד עם מיקי גנור ונציגים רשמיים של חיל הים עם מנכ"ל נמל חיפה, מנדי זלצמן. בפגישה נדונה הקצאת שטח בנמל לתחזוקה עתידית של הצוללות על ידי המספנה הגרמנית. מדובר צה"ל נמסר לגבי הפגישה כי "הם עדיין לא יודעים מי הם אותם קצינים בחיל הים שהשתתפו באותה הפגישה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker