נשיא איגוד לשכות המסחר: "האויב העיקרי של המגזר העסקי הוא כנסת ישראל"

אוריאל לין, נשיא האיגוד, תקף היום את החקיקה בכנסת ש"חונקת את המגזר העסקי" ■ לדבריו, מקבלי ההחלטות מנותקים מהמגזר, ונגידת בנק ישראל אינה מבינה מה מתרחש בו

מוטי בסוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אוריאל לין, נשיא איגוד לשכות המסחרצילום: מיכל פתאל
מוטי בסוק

"האויב העיקרי של המגזר העסקי הוא כנסת ישראל", כך אמר הבוקר (ב') אוריאל לין, נשיא איגוד לשכות המסחר, בכנס "ב-2017 מניעים מחדש את גלגלי הצמיחה" שערך משרד רו"ח שיף הזנפרץ ושות'.

לדברי לין, "הממשלה לא לוקחת אחריות ובולמת את החקיקה הפופוליסטית של הכנסת נגד המגזר העסקי. יתכן כי לחלק מההכבדות יש הצדקה בראיית התכלית של המהלך עצמו, אבל אין כאן ראיה כוללת של ההשפעה השלילית המצטברת על המגזר העסקי. מקבלי ההחלטות מנותקים מהמגזר העסקי. הם לא מודעים למגמת ההכבדות החונקת את המגזר. זו כבר לא רגולציה ועוד רגולציה. זהו עומס מצטבר במונחים של אבני ריחיים המוטלים על גב העסקים".

לפי לין מאז שנת 2000 נחקקו כ-190 תיקוני חקיקה בתחום מגזר העסקים, כולם מוסיפים נטל כספי על המגזר העסקי ופוגעים בזכויות יסוד של מעסיקים. שלושה חוקי הגנת סביבה חדשים מעבירים את עיקר נטל ההגנה על הסביבה למגזר העסקי. עשרות תיקונים בחוק הגנת הצרכן מפרים את האיזון ביחסי מסחר תקינים, ומעודדים צרכנות לא אחראית וחיכוך מתמיד בין בית העסק לצרכן.

לדבריו, "המגזר העסקי לא צריך כלום מהמדינה, גם לא תקציבים או כסף. הוא צריך שינהיגו מדיניות המרסנת את החקיקה בכנסת, שיצרה את מגמת ההכבדות הלא פוסקת. מדיניות שתחזיר למגזר העסקי את המוטיבציה ליצור ולפתח עסקים. אם אין מוטיבציה ליטול סיכון, לא נראה צמיחה. זה הבסיס לכלכלה."

לין תקף גם את נגידת בנק ישראל, קרנית פלוג, וטען כי אינה מבינה מה מתרחש במגזר העסקי. לטענתו, "הצעותיה בעבר להעלות את המסים מוכיחות טענה זו. הנגידה אינה נותנת לממשלה תמונת מצב חיונית על המשק. היא צריכה הייתה להטיל על אגף המחקר הכלכלי של הבנק, אגף המחקר הכלכלי הגדול במדינה, לבדוק את השפעתן המצטברת של שורת הכבדות החקיקה והרגולציה שהועמסו בעשור האחרון על המגזר העסקי, במובן של תוספת עלויות וזמן ניהול".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker