רביב דרוקר: כך מעורב פרקליטו של נתניהו בעסקת הצוללות עם גרמניה

על פי החשיפה בערוץ 10, נתניהו דוחף לקידום עסקה לרכישת שלוש צוללות גרמניות בכ-1.5 מיליארד יורו, בזמן שפרקליטו דוד שמרון מייצג את נציג החברה בישראל, מיקי גנור

TheMarker Online
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו בצוללת אח"י רהבצילום: רויטרס
TheMarker Online

עו"ד דוד שמרון, פרקליטו האישי של ראש הממשלה בנימין נתניהו, מעורב בעסקת הצוללות של ישראל עם גרמניה – כך חשף אמש רביב דרוקר בחדשות ערוץ 10. על פי הדיווח שמרון משמש כפרקליטו של נציג החברה הגרמנית שמבקשת למכור לישראל צוללות. נתניהו מקדם עסקה לרכישת שלוש צוללות גרמניות בכ-1.5 מיליארד יורו - למרות התנגדות בצה"ל. שר הביטחון הקודם, משה יעלון, אף ניסה לטרפד את העסקה.

נציגה של החברה הגרמנית בישראל הוא מיקי גנור. בשיחה עם "הארץ" אמש סירב גנור להתייחס לפרסום ולמסור פרטים על מעורבותו בקידום העסקה, כמו גם על תנאי ההתקשרות בינו ובין עו"ד שמרון. לדבריו, "אין קשר בין הפרסום למציאות".

לפי הדיווח, גנור ושמרון פעלו בחודשים האחרונים להעברת תחזוקת כלי שיט ממספנת חיל הים לחברה שיקים גנור. השניים נועדו עם יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן וכן עם יו"ר ארגון עובדי צה"ל, בניסיון להשיג את הסכמת העובדים למהלך - אך ככל הנראה נכשלו. על פי דרוקר, שמרון וגנור סיפרו כי בחיל הים אוהבים את הרעיון ושאף היו להם פגישות עם מנכ"ל נמל חיפה, אנשי מספנות ישראל ועוד - פגישות שבחלקן לא השתתף שמרון.

דוד שמרוןצילום: דניאל בר און

הדיווח בערוץ 10 לא שפך אור על מעורבות גנור ושמרון בקידום רכישת הצוללות עצמן. לפני שבועיים התייחס נתניהו לראשונה לנושא, ואמר כי עוד במושב החורף של הכנסת צפויה ישראל לחתום על חוזה לרכישה שלוש צוללות נוספות מגרמניה. הממשלה הגרמנית אישרה את הפרטים. מקורות בגרמניה הבהירו כי ממשלתם צפויה להשתתף במימון העסקה, כפי שהיה בעסקאות קודמות. לפי קצין בחיל הים, שלוש הצוללות עתידות להשתלב במערך של החיל בעוד עשור, ולהחליף שלוש צוללות ישנות.

שמרון מסר בתגובה: "לא שוחחתי מעולם עם גורמי מדינה כלשהם בנושא הפרטת מספנת חיל הים ולא טיפלתי מול גורמי מדינה כלשהם בסוגיית רכש כלי שיט על ידי מדינת ישראל. אשר לפגישה עם יו"ר ההסתדרות, הרי נכון שסברנו שאם אכן תעבור תחזוקת חיל הים לגורם האזרחי, הרי רצוי להגיע להידברות עם ההסתדרות. לא שוחחתי בעניינים אלה מעולם עם ראש הממשלה".

מטעמו של ראש הממשלה נמסר כי "נתניהו אינו מכיר את גנור ולא ידע על שום קשר בינו לבין עו"ד שמרון. עו"ד שמרון מעולם לא שוחח עם ראש הממשלה בעניין כלשהו הקשור ללקוחותיו. הסיבה היחידה לעסקה עם הגרמנים היא שיקולים אסטרטגיים וכלכליים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker