חברי הכנסת והשרים מהסיעות השונות שיגרו הבוקר באמצעות הרשתות החברתיות ברכות לנשיא הנבחר של ארה"ב, דונלד טראמפ.

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר כי "טראמפ הוא ידיד אמת של מדינת ישראל. נפעל יחד כדי לקדם את הביטחון, היציבות והשלום באזורנו. הקשר האיתן בין ארה"ב לישראל מבוסס על ערכים משותפים, אינטרסים משותפים וגורל משותף. אני בטוח שהנשיא הנבחר טראמפ ואני נמשיך לחזק את הברית הייחודית בין ישראל וארה"ב ונביאה לגבהים חדשים".

גם ראש האופוזיציה ויו"ר המחנה הציוני, יצחק (בוז'י) הרצוג, לא התעלם - ושיגר ברכה שזכתה לתגובות נזעמות בעמוד הפייסבוק שלו.

הרצוג כתב: "ברכות חמות לנשיא המעצמה הגדולה והחזקה בעולם: דונאלד ג׳יי טראמפ! הבחירות בארצות הברית הן המשך מגמה כלל עולמית של מיאוס מאליטות שלטוניות ותיקות, ורצון בשינוי חד וברור. בחירתו של טראמפ היא המשך של צונאמי חברתי, כלכלי ושלטוני, שאנו רואים במדינות רבות והוא יוביל לשינוי גם בישראל. ארה"ב היא דמוקרטיה חזקה והקשר העמוק והחזק בין ארה"ב לבין ישראל הוא נכס בטחוני, עליו יש לשמור מכל משמר, גם עם הנשיא הנבחר דונלד טראמפ. זאת תקופה של שינוי בכל העולם, וכך יהיה בקרוב גם בישראל".

הרצוג זכה כאמור לתגובות קשות. בין היתר, רחלי רוטנר כתבה בתגובה: "אלוהים אדירים מתי כבר פריימריז". נדב דומב כתב: "הערכים שאתם (אמורים) לייצג די הפוכים, אבל אני בטוח שאם תתחנף מספיק ("החלפת האליטות הותיקות" כמו שחורים ונשים?) יש סיכוי שתוכל לקבל אצלו את כסא השר לענייני כלום...". הגולש ניר כתב: "לא מאמין שהצבעתי לך בבחירות האחרונות. תראה מה הוא מייצג ומה אתה אמור לייצג, זה שזה נותן לך תקווה שנס יקרה לך כבר לא יקרה כי אנחנו בשפל גדול מאוד בעקבות ההתנהלות שלך בשנה האחרונה. אם אין משהו חכם לומר לא תמיד צריך לקפוץ בראש.
סקסיסט שהטריד מינית הרבה נשים הוא נשיא ארה״ב, ברכות! פשוט לא מאמין שזו הרמה שכתבת בה".

בעוד שרוב הח"כים והשרים בחרו לשלוח ברכות מנומסות, לא הסתירה ח"כ מירב מיכאלי (המחנה הציוני) את אכזבתה מההתרסקות של המועמדת מטעם הדמוקרטים, הילרי קלינטון.

ח״כ מיכאלי כתבה  כי היא "מברכת את הנשיא הנבחר של ידידתנו החשובה, דונלד טראמפ. הקשר בין ישראל לארה"ב הוא ברית אסטרטגית וידידות אמיצה שאני בטוחה שתמשך גם איתו.

"עם זאת, זה יום קשה שבו נבחר אדם שנשא דגל של פגיעה והשפלה בנשים ובאחרים. זה יום קשה לכל הנשים והגברים שנשאו עיניים אל האשה הראשונה, שהיה לה סיכוי אמיתי ומוצדק להיות האשה הראשונה בתפקיד מנהיגת העולם החפשי. הילרי קלינטון עשתה היסטוריה עם רקורד העשיה המדהים שלה ואישיותה שהביאה אותה לעמדה הזאת. בזכותה, נשים יודעות היום שגם אם המאבק שלנו לשוויון חטף מכה ומתעכב, הוא בוא יבוא. כי אנחנו יכולות".

שר האוצר, משה כחלון, כתב בעמוד הפייסבוק שלו כי "אני מברך את הנשיא הנבחר דונלד טראמפ על היבחרו לנשיאה ה-45 של ארה"ב.  ישראל, כדמוקרטיה היחידה במזרח התיכון, מצדיעה לארצות הברית, הדמוקרטיה הוותיקה בעולם, על הליך בחירות דמוקרטי המביע את רצון הבוחר.

"אנחנו מעריכים את הקשר העמוק בין העם בישראל והעם האמריקני ואת הגיבוי והידידות של ארה"ב במדינת היהודים. יחסים אלו חוצי מפלגות וממשלים לאורך כול השנים. אנחנו מצפים לעבודה משותפת עם הממשל האמריקאי החדש לטובת חיזוק הקשרים האסטרטגיים והכלכליים בין שתי המדינות".

שרת התרבות והספורט, ח"כ מירי רגב, אמרה כי "טראמפ ניצח את הפוליטיקה הישנה - ישראל קיבלה ידיד גדול בבית הלבן. טראמפ ניצח את הפוליטיקה הישנה. הוא הגדיר מחדש את השיח ונפרד מהפוליטיקלי קורקט והביא לאמריקה פוליטיקה חדשה. פוליטיקה שאומרת את האמת בפנים, לא מעגלת וקשובה לכל חלקי העם". 

ח"כ אורן חזן כתב כי "חבריי בתקשורת, לא רוצה לומר אמרתי לכם אבל זה מתבקש. בתחילת דרכו היו שקראו לו ליצן (נשמע מוכר?) ואני עניתי מדובר בנשיא הבא!".

שר התחבורה והמודיעין, ישראל כ"ץ, כתב כי  "אני מברך את נשיא ארה"ב הנבחר דונלד טרמפ לרגל בחירתו. אני משוכנע שיחסי ישראל עם ארה"ב בת בריתנו הגדולה ימשיכו להיות יציבים ואיתנים ואף יעמיקו בתקופות כהונתו".

סגנית שר החוץ, ציפי חוטובלי, כתבה כי: "אני מברכת את הנשיא החדש דונאלד טראמפ. בחירתו מסמלת עתיד של הזדמנויות חדשות ביחסי החוץ של ישראל. הברית בין ישראל לארה"ב חזקה מתמיד לאור השינויים האזוריים. ההתחלה הטובה ביותר ליחסים עם הממשל החדש תהיה בקיום ההבטחה להעברת השגרירות האמריקאית לירושלים".

שרת המשפטים איילת שקד: "אני מברכת את הנשיא הנבחר של ארצות הברית הנבחר דונאלד טראמפ, ידיד אמת של ישראל. אני בטוחה שטראמפ ידע לנתב באומץ את העולם החופשי ליעדים מוצלחים אל מול המלחמה העולמית בטרור. זאת הזדמנות לממשל האמריקאי להעביר את שגרירות ארצות הברית לירושלים, בירת ישראל הנצחית. הדבר יסמל את הקשר ההדוק והידידות האמיצה בין שתי המדינות".

ח"כ ציפי לבני (המחנה הציוני) כתבה בטוויטר כי: "ברכות לנשיא ארצות הברית הנבחר, דונלד טראמפ. מאחלת לאמריקה ולעולם כולו שיממש את מה שהבטיח בנאום הניצחון - ולא בקמפיין".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker