ח"כ גלאון למפקחת על הבנקים: לדרוש מקינן להשיב 6 מיליון שקל מכספי הפרישה שלו

גלאון: "ברור שבנק הפועלים, חברה ציבורית המנהלת כספי ציבור, עשה שימוש בכסף ציבורי כדי לטייח תקיפה מינית שבוצעה לכאורה על ידי מנכ״ל הבנק"

צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
זהבה גלאון
זהבה גלאוןצילום: מיכל פתאל

יו״ר מרצ, ח"כ זהבה גלאון, פנתה למפקחת על הבנקים, חדוה בר, בבקשה להתערב ולדרוש ממנכ"ל בנק הפועלים, ציון קינן, להשיב 6 מיליון שקל מכספי הפרישה שלו - אותו סכום ששילם הבנק למתלוננת נגדו על תקיפה מינית, דמי טיוח מכספי ציבור.

גלאון כתבה כי "המצב השערורייתי לפיו קינן, אשר השתכר במהלך שנותיו בבנק מעל ל-100 מיליון שקל, עושה שימוש בכסף ציבורי כדי להשתיק הטרדה מינית לכאורה, מחייב השבה לאלתר של סכום הפיצויים, 6 מיליון שקל, מחבילת הפרישה שהוענקה לו זה מכבר על סך 17 מיליון שקל".

ח״כ גלאון הוסיפה כי  "פרטי הפרשה החמורה שנחשפה בשבוע שעבר צריכים להיבדק באופן מקיף ויסודי, אבל כבר עכשיו ברור שבנק הפועלים, חברה ציבורית המנהלת כספי ציבור, עשה שימוש בכסף ציבורי כדי לטייח תקיפה מינית שבוצעה לכאורה על ידי מנכ״ל הבנק. עולים סימני שאלה משפטיים ומוסריים קשים לגבי התנהלות כלל המעורבים בפרשה, אך ברור שיש לקזז מחבילת הפרישה של קינן את הסכום ששילם הבנק כפיצויים למתלוננת נגדו".

גלאון הוסיפה כי "80% ממניות בנק הפועלים שייכים לציבור, כמו גם 330 מיליארד שקל בניהולו שייכים לציבור, משכך, 6 מיליון שקל, שולמו מכספי הציבור כדי לאפשר למנכ"ל בנק הפועלים להטריד מינית עובדת במדינת זרה בלי לתת על כך את הדעת".

ח"כ שלי יחימוביץ (המחנה הציוני) צייצה בטוויטר כי "ככל שאני מסתכלת על המסמך של סטיב אדלר הוא נראה מטורלל יותר. בעיקר עניין הקור המקפיא שהצריך פיצויי מיליונים. תבינו, גם לציון היה נורא קר".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker