מנכ"ל הכנסת רוצה למנות בכירים במשכן באמצעות ועדת איתור במקום מכרז

מקורות בכנסת: "ההחלטה תוביל למינוי מקורבים" ■ המנכ"ל אלברט סחרוביץ: "יש להבטיח את בחירת האנשים הראויים והמתאימים ביותר"

צבי זרחיה
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
מליאת הכנסת
מליאת הכנסתצילום: אמיל סלמן

מנכ"ל הכנסת, אלברט סחרוביץ, מבקש מוועדת הכספים לאשר את איושם של שמונה תפקידים בכירים במשכן באמצעות ועדת איתור, במקום במכרז כנהוג כיום. מדובר בתפקידי חשב הכנסת, מנהל חטיבת התפעול, מנהל חטיבת המידע, דובר הכנסת ומנהל חטיבת תקשורת וקשרי ציבור, מנהל החטיבה לקשרים בינלאומיים, ראש אגף בכיר למשאבי אנוש ופיתוח ארגוני, ראש אגף טכנולוגיה ומחשוב, ומנהל מוזיאון הכנסת. משך הכהונה בתפקידים אלה הוא 5–6 שנים.

עד היום, נושאי משרות אלה נבחרו במכרז והמועסקים בהן נהנו מחוזה בכירים ומשכר גבוה של כ–40 אלף שקל בחודש, בדומה לשכר חברי הכנסת, שהוא כ–40.5 אלף שקל בחודש. בעבר החליטה ועדת הכנסת כי משרת חשב הכנסת תאויש באמצעות ועדת איתור, אבל ההחלטה הוגבלה לבחירתו של החשב המכהן כיום, חיים אבידור.

הכנסת אינה כפופה לנציבות שירות המדינה, ולכן ועדת הכספים מוסמכת לדון במינויים בכנסת. מלבד התפקידים שהוזכרו ואשר מאוישים במכרז, המינויים לתפקידי מנכ"ל הכנסת, היועץ המשפטי של הכנסת וקצין הכנסת נתונים לסמכותו של יו"ר הכנסת.

סחרוביץ, שמינויו אושר לפני כמה חודשים על ידי ועדת הכספים, פנה לחברי ועדת הכספים בכתב: "לאחר שנועצתי עם גורמים שונים, הגעתי למסקנה שיש מקום לשינוי המצב הקיים, שבו כל בעלי התפקידים (למעט ארבעה מינויים בכירים) נבחרים במכרז, וכי יש לעבור למנגנון המקובל בממשלה של בחירת בעלי תפקידים בכירים באמצעות ועדת איתור, במספר שינויים", כתב סחרוביץ.

אלברט סחרוביץ'
מנכ"ל הכנסת, אלברט סחרוביץ'צילום: יצחק הררי / דוברות

"הנימוק המרכזי לבקשתי הוא הצורך להבטיח את בחירת האנשים הראויים והמתאימים ביותר, למשרות המרכיבות את השדרה הניהולית המרכזית של הכנסת", הוסיף סחרוביץ. "משרות אלה מאופיינות בכפיפות ישירה למנכ"ל הכנסת, בחברות או בהשתתפות בפורום הנהלת הכנסת, באחריות על תחומים מרכזיים בעבודת הכנסת או תשתיות חיוניות בכנסת, בניהול תקציבים משמעותיים, ובניהול עובדים רבים".

עוד כתב סחרוביץ: "כיום בעלי התפקידים הללו נבחרים במכרז פנימי. הדבר אינו מאפשר למצות את הפוטנציאל הקיים לגבי תפקידים אלה, נוכח ההיקף המצומצם יחסית של בעלי תפקידים בכנסת שרלוונטיים להתמודדות על משרות אלה. לעומת זאת, בחירת באמצעות ועדת איתור לא מונעת התמודדות של עובדי הכנסת הרלוונטיים, אך מאפשרת למועמדים מתאימים מהמגזר הציבורי והפרטי להתמודד על משרות אלה. נוכח הרגישות המיוחדת הקיימת בכנסת, הצעתנו היא שוועדות האיתור יהיו ועדות בוחרות ולא ועדות ממליצות, וכי הרכבן ייקבע כך שרוב חברי הוועדה ימונו בידי גורמים קבועים וחיצוניים לכנסת".

מקורות בכנסת הביעו חשש שאישור ההחלטה יגרום ל"הצנחת מינויים פוליטיים ולא מקצועיים לתפקידי מפתח במשכן, ללא הליך תחרותי, שיוויוני ואחיד". לטענתם, "מדובר בשערוריה, כי המנכ"ל יוכל באמצעות ועדת האיתור למנות את מי שיחפוץ, תוך דילוג על הליכי המכרז הקיימים כיום".

לקואליציה יש רוב בוועדת הכספים, והיא מאשרת בדרך כלל את פניותיה של הנהלת הכנסת. עם זאת, זו הפעם הראשונה שבה מבקשת ההנהלה פטור ממכרז לאיוש כל המשרות הבכירות הללו.

דובר הכנסת מסר בתגובה כי ועדות איתור הן כלי עבודה שהוכיח עצמו כמקצר ומייעל הליכי מיון. לדבריו, "המטרה העיקרית של ועדות האיתור היא לוודא את בחירת המועמדים המתאימים והראויים ביותר לתפקידים בשדרת הניהול הבכירה בכנסת, ובאופן שאינו מונע מעובדי הכנסת להתמודד על התפקיד".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker