"התאגיד ייסגר, הוא שמאלני. עקבנו אחרי בכירים בפייסבוק"

"מחר אציג לתקשורת את מה שפירסמו בכירי התאגיד בפייסבוק. מדובר בתאגיד אנטי ממשלתי - ובאנשים שמאלניים באופן מובהק. הם רוצים לממש את האג'נדה שלהם" ■ "הם אפילו רשמו שאני שמן. מה הקשר?" ■ אילן גילאון: "הממשלה מאמצת שיטות של השטאזי"

צבי זרחיה
דוד ביטן
צבי זרחיה

"בסיומו של תהליך התייעצות ודיוני צוות המנכ"לים שהקים ראש הממשלה- תאגיד השידור הציבורי ייסגר"- כך הכריז היום (שבת) יו"ר הקואליציה ח"כ דוד ביטן (ליכוד).
ביטן הוסיף כי "לא היה צריך להקים את הצוות לבחינת התאגיד. היה צריך לסיים את העניין. להקים או לא להקים את התאגיד"

"שום דבר לא ייקבר", אמר ביטן. "משמעות הצוות זה לבדוק האם אפשר להתכנס בהתייחס לתקציב. אני לא יודע מה יהיו תוצאות המהלך שלי. היחיד שנלחם ומתנגד זה שר האוצר משה כחלון. הקמת הצוות היא פירוק התאגיד בסופו של תהליך. היחסים שלי עם ראש הממשלה טובים מאוד. יש היררכיה. ראש הממשלה הוא המחליט בסוף".

>> בריונים וצ'קים בשוק האפור - דוד ביטן, הסיפור האמיתי

בתשובה לשאלה אם נתניהו השתמש בו וזרק אותו, אמר ביטן :"זו שטות גמורה. אני נלחם על עמדות הליכוד ולא מצפה לקבל פרס".

בראיון ב"שבת תרבות" בחולון היום שלף ביטן מחולצתו פתק כתום, שעליו צוינו שמותיהם של עובדים ובכירים בתאגיד: "עקבנו אחרי הודעות הפייסבוק שלהם. מחר (יום א') אציג לתקשורת את מה שהם פירסמו. מדובר בתאגיד שמאלני אנטי ממשלתי. בדקנו את הפייסבוק של שלושה מבכירי התאגיד. מדובר באנשים שמאלניים באופן מובהק. הם רוצים לממש את האג'נדה שלהם ברשות החדשה במימון של הציבור. זה לא מקובל עליי ואלחם על כך עד הסוף".

ביטן המשיך להאשים: "הם שכרו מכספי הציבור לוביסטים שיילחמו נגדי ונגד ראש הממשלה. הם יצאו נגדי ואפילו רשמו עלי שאני שמן. איך זה קשור? המאבק שלי הוא מאבק ציבורי נכון שתלוי בסופו בראש הממשלה. זה לא משנה שהם שמאלנים. השאלה היא האם הם רוצים לממש את האג'נדה שלהם. ברשות השידור יש פיקוח" .

לגבי ההאשמות כלפיו בהיבט העדתי אמר כי: "האשימו אותי שאני יוצא נגד אשכנזים בגלל שאני מרוקאי, בגלל שטעיתי בשם. יש לי בעיית זיכרון שמות. יש ניסיון ליצור חוסר לגיטימציה לדבריי".

באשר לאיום הבחירות של נתניהו אם יוקם התאגיד אמר: "העיתונות והתקשורת מתעסקים בנושא כל היום בצורה אובססיבית תוך כדי ניגוד עניינים מובהק. התקשורת באה בגישה סובייטית. נלחמת על עצמה ורואה במלחמה על התאגיד כדבר הכי חשוב באופן אובססיבי. אנחנו לא מפחדים מהתקשורת. אתם ממשיכים בשקרים הלוך וחזור. המפרק שנמצא היום הוא יחליט מי יחזור לעבודה. יש הבדל בין 200 עובדים ל-1,000 עובדים בני 50 פלוס שגם להם צריך לדאוג".

עוד אמר כי "ראש הממשלה ביקש ממני להוריד להבות. אין לי כלום נגד כחלון. הסיבה שיכול להיות שנלך לבחירות היא כי אי אפשר להרים דגלים כל היום. כחלון הוא לשון מאזניים בממשלה ובקואליציה - ואם הוא יתנגד כל הזמן הוא לא יאפשר לליכוד לקדם דברים. אנחנו רוצים לעבוד בשיתוף פעולה. אם נעבור את החודש הקרוב, בנושא עמונה ובנושא התאגיד, לא יהיו בחירות.

"צביעות העיתונאים חוגגת! להם מותר לחטט בפייסבוק של אנשי ימין ולהשתמש בזה כדי למנוע את מינוייהם לתפקידים במדינה כפי שעשו לדוגמא במקרה של רן ברץ, וכך עשו כמעט בכל מינוי שהליכוד מביא. אך כשזה נוגע להם מותר לקלל, לפגוע ולהסית ללא כל הפרעה בשם חופש הביטוי. אני מאשים את התקשורת בצביעות. את ההתבטאויות של ראשי התאגיד לא חיפשתי בפיייסבוק הם הגיעו אל פתח ביתי כנראה מאנשים שנמאס להם מהצביעות של אלה המנהלים קמפיין מכוער בשם "חופש הביטוי", מה גם שהפייסבוק היא זירה ציבורית וכל שמתפרסם בה פתוח לעיני כל.

"מדובר בחלק מהמנהלים האחראים על הפעילות העיקרית של התאגיד והגיע הזמן שהציבור ידע מי נשלח למערכה בתאגיד שממומן מכספי ציבור ואשר על פי החוק צריך להיות ומגוון. מי שמאשים אותי במקארתיזם שיאשים את עצמו ואת חבריו העיתונאים בחוסר סובלנות כלפי כל מי שלא חושב כמותם".

בעניין המחלוקת בין נשיאת בית המשפט העליון מרים נאור לבין שרת המשפטים איילת שקד סביב הליך הבחירה של שופטים בבית המשפט העליון, אמר ביטן: "ברוב המדינות הדמוקרטיות שיטת בחירת השופטים היא שונה. בישראל זה דרך חברים. צריך להנמיך להבות. אם זה יגיע לכנסת בהסכמה של כל המפלגות, איאלץ להעביר את החקיקה הזו בכנסת. אני בעד שינוי דרך בחירת השופטים. נשיאת בית המשפט העליון לא צריכה לעשות ברוגז. אני מעדיף הסכמות אבל אם החקיקה תגיע בהסכמה, אעביר אותה".

באשר לשאלה האם ישתתף בעצרת לזכר יצחק רבין ז"ל הערב אמר ביטן: "עצרת רבין צריכה להיות ממלכתית וממומנת על ידי כספי המדינה בהחלטת ממשלה. לא אהיה הערב בעצרת. רצח רבין זה לא רצח פוליטי. מנסים לצייר כאילו הפוליטיקאים רצחו אותו".

יו"ר התנועה ח"כ ציפי  לבני אמרה בתגובה כי "התשובה הכי טובה לביטן, להכחשת הרצח הפוליטי, לסימון, רדיפה, הסתה נגד עיתונאים, שופטים וכל מי שחושב אחרת מהממשלה - היא לבוא לכיכר הערב. רק משם יתחיל השינוי".

מזכ"ל מפלגת העבודה ויו"ר הכנסת, חיליק בר אמר כי "ליגאל עמיר אמנם לא היה פייסבוק לחטט בו - אבל לא צריך להיות יו"ר קואליציה כדי להבין שמדובר ברצח פוליטי באופן הכי מובהק שיש. לרצח קדמה הסתה מאורגנת, שנאה, רדיפה של הימין הקיצוני, סימון מטרות וקריאות בוגד. אותה שנאה, רדיפה, סימון והסתה קיימת בדיוק גם היום - נגד עיתונאים, שופטים, קציני צה"ל וכל מי שחושב אחרת מהממשלה. רק בגלל זה חייבים לבוא הערב לכיכר ולהילחם על הדמוקרטיה".

ח"כ עמר בר-לב (המחנה הציוני) התייחס לאמירתו של דוד ביטן היום (שבת) על כך שלדבריו רצח רבין לא היה רצח פוליטי ואמר כי 

"בזה אחר זה נרמסים ונשחטים כל ערכי היסוד של מדינת ישראל על ידי שכירי החרב של נתניהו. דוד ביטן תפס את ההובלה והוא שובר כל מסורת דמוקרטית, הפעם חצה את הקו האדום. רצח רבין היה שריפה פירומנית של הכרעת הרוב במדינת ישראל, שריפת הדמוקרטיה. רצח רבין היה אירוע פוליטי מובהק בו אדם אחד לקח את החוק לידיים ורצח ראש ממשלה נבחר. 

אם סיפור עמונה שייך לימין קיצוני משיחי וסיפור התאגיד שייך לרצון נתניהו להשתלטות על התקשורת, אמירתו הבוקר של יו"ר הקואליציה היא הסיפור המסוכן מכולם - שאיפת הליכוד לריסוק הדמוקרטיה הישראלית."

ח"כ האלוף במיל'‏ איל בן ראובן (מחנ"צ) בטוויטר: "אמירתו של ‎ח"כ ביטן לא חכמה בלשון המעטה. מציע ללמוד את ההיסטוריה ולהבין שהרצח אירע בשל דעות פוליטיות והסתה שהובלה בידי הימין ורה"מ הנוכחי בתוכו".

יו"ר סיעת מרצ, אילן גילאון, התייחס לדברי יו"ר הקואליציה ביטן על עובדי רשות ואמר כי "הממשלה מאמצת שיטות של השטאזי. מרגע שסרה הבושה מפרצופו של נתניהו, הוא ואנשיו לא בוחלים בשיטות בזויות כדי להתנכל לתאגיד ולעובדיו".

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ