אוריאל לין: איחוד כלכלות קפריסין וישראל יתרום להחזרת הון חופשי ממס לארץ

נשיא איגוד לשכות המסחר במפגש עם משלחת אנשי עסקים מקפריסין: משמעות דבר היא שכל אזרח שהוא תושב קפריסין, יהיה חופשי לגור בישראל ולבצע עסקים ■ שגרירת קפריסין: איחוד הכלכלות יכול להועיל לשתי המדינות

מוטי בסוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אוריאל לין, נשיא איגוד לשכות המסחרצילום: מיכל פתאל
מוטי בסוק

"ראוי לפעול לגיוון היקף הסחר ולשדרוג יחסי הכלכלה של ישראל עם קפריסין באמצעות איחודן לכלכלה אחת. משמעות הדבר היא שכל אזרח שהוא תושב קפריסין, יהיה חופשי להיכנס לישראל, לגור בה, לבנות ולבצע עסקים וכך באשר לאזרחי ותושבי ישראל בבואם לקפריסין". כך אמר היום אוריאל לין, נשיא איגוד לשכות המסחר בישראל למשלחת של 20 חברים מלשכת המסחר והתעשייה של לימסול שבקפריסין, בראשות נשיאה, קוסטאס גלטריאוטיס.

לין אמר לאורחים כי כיום ישראלים רבים משקיעים אנרגיות עסקיות בביסוס עסקים בחו"ל, ובהרבה מקרים תוך ניתוק זיקת התושבות שלהם לישראל. בחלק מהמקרים זה נעשה מחמת רמת המיסוי הגבוהה בארץ. אנרגיות עסקיות אלה, אם ינותבו לקפריסין, יחזקו את המעמד האסטרטגי של ישראל באזור, יעניקו תנופה נוספת לכלכלת קפריסין ולכלכלת ישראל, וגם ישמרו על קשר טוב יותר של ישראלים לארץ. המהלך גם יביא להחזרת הון חופשי ממס לישראל.

במשלחת אנשי העסקים הקפריסאים שהגיעו לארץ לפגישות עם מקביליהם הישראלים, במטרה לחזק את קשרי המסחר של קפריסין וישראל, אנשי עסקים בתחומי התיירות הרפואית, המזון, הטכנולוגיה, התרופות, עריכת הדין ועוד.

נשיא לשכת המסחר והתעשייה של לימסול גלטריאוטיס אמר במפגש כי הוא, "תומך ברעיון שילוב הכלכלות של ישראל וקפריסין, ומאמין שככל שיחסי המגזר העסקי בין המדינות מתהדקים רעיון זה הולך ונעשה מציאותי יותר. לדבריו, "הדמיון בין ישראל לקפריסין רב לא רק בתחום הכלכלי אלא גם מבחינה תרבותית, חברתית וגיאו-פוליטית, מדובר בשתי מדינות שמתפתחות בנתיבים דומים".

שגרירת קפריסין בישראל, סלינה שמבוס, ציינה כי, "היחסים בין שתי המדינות היו ועודם חזקים, אך תמיד יש מקום להרחיב את הקשר האסטרטגי. ברצוננו להראות לישראלים שקפריסין היא יותר מיעד תיירותי בלבד. יש דמיון גדול בין שתי המדינות, ולכן המחשבה על איחוד כלכלותיהן הגיונית ויכולה להועיל לשני הצדדים".

לפי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה היקף הסחר בין ישראל לקפריסין ב-2015 עמד על 767.8 מיליון דולר, כאשר היקף היבוא מקפריסין הסתכם ב-349 מיליון דולר והיקף היצוא מישראל לקפריסין עמד על 418 מיליון דולר. עיקר היבוא מקפריסין התמקד במוצרים מינרליים (46%), ובמגוון מוצרים כמו מברשות, תחבושות, לוחות וכד'. עיקר היצוא מישראל לקפריסין התמקד בכימיקלים (80%) מוצרי תעשיה, תרופות ותמרוקים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker