"ביבי נכנס להיסטריה מטורפת.. ואז הוא אומר לי: 'אודליה תחזירי את הכסף'"

מהקלטות של אודליה כרמון, שקיבלה שכר מעמותה אמריקאית, עולה כי רה"מ דרש שתחזיר חלק מהסכום. בהמשך, לדבריה, שילם לה נתניהו 50 אלף שקל, ורעייתו שרה "התעצבנה...אמרה שאת האוכל של הילדים שלה אני לקחתי"

גידי וייץ
גידי וייץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מימין למעלה בכיוון השעון: אודליה כרמון, ארי הרו, דוד שומרון ובנימין נתניהו
מימין למעלה בכיוון השעון: אודליה כרמון, ארי הרו, דוד שומרון ובנימין נתניהוצילום: רמי זרנגר, דניאל בר און ומרק ישראל סלם
גידי וייץ
גידי וייץ

"ביבי נכנס להיסטריה מטורפת, פתאום. לא יודעת מי לחש לו, הרי אותו אפשר להדליק כמו להבה... ואז הוא אומר לי: 'אודליה תחזירי את הכסף'". ציטוט זה לקוח מתוך הקלטה הנמצאת בידי המשטרה בה מתארת אודליה כרמון, ששימשה יועצת קשרי החוץ של יו"ר האופוזיציה באותה עת, את פרטי הפרשה שראש הממשלה בנימין נתניהו נמצא במרכזה.

לפי החשד כרמון, שהועסקה על ידי נתניהו, קיבלה את שכרה מעמותה אמריקאית בראשות ארי הרו, לימים ראש הסגל במשרד ראש הממשלה. "הוא שימן את נתניהו בהרבה דברים", אומרת כרמון בהתייחס להרו. "בכרטיסי טיסה, או כל פעם שנתניהו היה בברוך. אבל לא בתמורה למשהו. הוא ישר ומתוק. הוא פשוט היה חסר אונים".

>> לכתבה המלאה באתר "הארץ"

פרשת העסקת כרמון על ידי נתניהו התגלתה תוך כדי ניסיון של המשטרה לגבש ראיות לכך שעמותה אמריקאית בשם ידידי הליכוד בארה"ב — שהרו היה המנכ"ל שלה בשנים הרלוונטיות — שימשה צינור למימון צרכים אישיים של ראש הממשלה. באחרונה החליט היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט לעצור את הבדיקה.

אחרי כמעט שנה ששימשה יועצת קרובה שלו, לדבריה של כרמון, נתניהו נכנס ללחץ מדרך העסקתה הפתלתלה ומיהר לפעול. "הוא אמר לי: 'אודליה בשביל שלא יגידו, תחזירי את הכסף'". נתניהו, באותו שלב, כך לדברי כרמון, העביר לה סכום הגבוה מ–50 אלף שקל מחשבונו האישי. המטרה, כך על פי החשד, היא לטשטש את התשלום מהעמותה האמריקאית וליצור מצג שווא שכרמון עבדה גם עבורו וגם עבור העמותה.

בשלב מסוים דבר התשלום של נתניהו לכרמון נודע לרעייתו שרה, ולדבריה זה היה אקורד הסיום הצורם של עבודתה. "היא התעצבנה...אמרה שאת האוכל של הילדים שלה אני לקחתי. הצעתי לה לקיים פגישה בינינו כדי להבהיר לה את התמונה, אלא שנתניהו לא נתן לה לדבר אתי. הוא מפחד מכל הדברים שאני יודעת. כל הסודות".

מטעמו של ראש הממשלה נמסר בתגובה: "הכל קשקוש. מאז ניצחון נתניהו בבחירות האחרונות, ואף עוד לפניהן, גורמים עוינים לראש הממשלה עושים מאמצים כבירים כדי להביא להפלתו של ראש הממשלה על ידי הטחת האשמות סרק נגדו ונגד משפחתו. אנו חוזרים ואומרים: לא היה כלום, לא יהיה כלום — כי אין כלום".

עו"ד רועי בלכר, המייצג את ארי הרו, סירב להגיב לדברים, כמו גם אודליה כרמון. את תגובתו של עו"ד דוד שמרון לא היה ניתן להשיג.

>> לכתבה המלאה באתר "הארץ"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker