זהבית כהן סילקה את האחים שולץ מחברת ההסעדה שהקימו

השבוע נאסר על האחים שולץ להגיע למשרדי החברה או ליצור קשר עם העובדים, הלקוחות והספקים שלה ■ משפחת שולץ תובעת מאייפקס סכומי כסף גדולים, שלטענתם עדיין לא הועברו להם בגין רכישת 80% מהחברה

אורה קורן
זהבית כהן
זהבית כהן

זהבית כהן, העומדת בראש אייפקס ישראל, שרכשה 80% מחברת ההסעדה שולץ, שיגרה השבוע מכתב לאחים ניר ואורן שולץ, שבנו את החברה וניהלו אותה עד לאחרונה, שלמעשה מסלק אותם מהחברה. זאת, אף שהם מחזיקים 20% ממניותיה. במכתב נדרשו האחים לא ליצור קשר עם העובדים, הספקים והלקוחות של החברה ונאסר עליהם להיכנס לחברה או לעשות שימוש במחשבים ששירתו אותם בחברה — כך אמרו אתמול מקורות בענף ההסעדה.

לדברי המקורות, לפני כחודש הודיעה כהן לאחים שולץ על סיום תפקידי הניהול שלהם בחברה. עם זאת, האחים המשיכו לפעול מול לקוחות לשימור הקשר אתם ולאיתור לקוחות חדשים. לפני כשבועיים נערך להם שימוע שבו נטען, בין השאר, כי לא מילאו כראוי את המטלות שהוטלו עליהם. השניים הכחישו וציינו כי מדובר בטענות מופרכות. השבוע קיבלו האחים מכתב פיטורים רשמי, שמרחיק אותם לחלוטין מהחברה.

חברת שולץ הוקמה לפני 37 שנה כחברה משפחתית על ידי יחיאל שולץ שהכניס את בניו לניהולה. החברה מעסיקה כ-1,600 עובדים במחזור מכירות שנתי של כ–300 מיליון שקל. בין לקוחותיה נמנות קומברס, גילת, אמדוקס ופרטנר. שולץ התפרסמה בעיקר לאחר שזכתה ב–2014 במכרז עיר הבה"דים בהיקף של 1.8 מיליארד שקל לתקופה של 22 שנה. על רקע זה, באפריל 2015 רכשה אייפקס 80% ממניות חברת ההסעדה המשפחתית, לפי שווי חברה של כ–200 מיליון שקל.

אותם מקורות טענו כי  בין הצדדים שוררת מחלוקת על סכומי כסף משמעותיים, שלפי משפחת שולץ, אייפקס חייבת לה בגין הרכישה. על פי המקורות, "אייפקס חייבת למשפחת שולץ מיליונים רבים שלא שילמה לה בגין העסקה, אולי אפילו עשרות מיליוני שקלים, וזו כנראה הסיבה לסילוקם מהחברה. אייפקס גם השתמשה בקופת המזומנים של החברה כדי לממן חלק מהרכישה, ורוקנה אותה".

לדבריהם, על פי החוזה היו אמורים האחים שולץ, שכיהנו כמנכ"לים משותפים בחברה, להישאר בה שלוש שנים. לאייפקס ניתנה זכות לסיים את ההתקשרות איתם אחרי 18 חודשים, והיא מימשה אותה לאחר שהביאה יו"ר ומנכ"ל חדשים.

המקורות הוסיפו כי היו"ר החדש, דני פלטין, והמנכ"ל, מיכה הררי, שהגיע מענף האופנה ואינו מכיר את ענף ההסעדה,  מקבלים שכר חודשי של כ–100 אלף שקל ברוטו לכל אחד — סכום הגבוה מזה שקיבלו האחים שולץ ביחד  כשכיהנו כמנכ"לים משותפים. "כתוצאה מניפוח עלויות המטה, רווחיות החברה צללה בשיעור חד", אומרים בענף.

עוד ציינו כי לא ברור מה קורה בין החברה ללקוחותיה, אך לקוחות אסטרטגיים של החברה קרוב ל–20 שנה החלו לעזוב אותה, או לצאת לראשונה למכרז הסעדה. סיסקו עזבה את שולץ לאחר שעבדה איתה 14 שנים רצופות. סודה קלאב ופרטנר שעבדו איתה כ-15 שנים רצופות יצאו, או הודיעו שייצאו למכרז הסעדה. באייפקס סירבו להגיב לידיעה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker