תמר זנדברג: "הסיעות החרדיות הכריזו מלחמה על הציבור החופשי"

חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ: "הדרישה לפתוח עסקים בשבת היא דרישה חזירית של קומץ עשירים אגואיסטים שרואים רק את עצמם ובשביל לעשות עוד קצת כסף, מעבר למיליונים שכבר יש להם, מוכנים לרמוס את כל מי שסביבם"

עדי דברת
עדי דברת-מזריץ
תמר זנדברג
עדי דברת
עדי דברת-מזריץ

"ההכרזה של דרעי היא עוד שלב בניסיון האלים של הסיעות החרדיות להשתלט בשיכרון כוח על המרחב הציבורי בניגוד לצרכים והרצונות של כלל הציבור תוך הכרזת מלחמה על הציבור החופשי - כך אמרה היום חברת הכנסת תמר זנדברג (מרצ), בתגובה לפרסום ב"הארץ", ולפיו שר הפנים ויו"ר ש"ס אריה דרעי מקדם החלטה שתאסור באופן גורף פתיחת בתי עסק בלב תל אביב, כולל פיצוציות ומרכולים.

עם זאת דרעי מציע כי הממשלה לא תתערב במדיניות העירייה להימנע מאכיפת חוק שעות עבודה ומנוחה בשלושה מתחמי בילוי וקניות בעיר הפועלים בשבת - נמל יפו, נמל תל אביב ומתחם התחנה, וכן בחנויות נוחות הצמודות לתחנות דלק.

זנדברג הוסיפה: "אם כבר הסטטוס קוו מת, יש לנו הזדמנות לפשרה היסטורית שתוכל לצמצם את המסחר בשבת ולהפעיל תחבורה ציבורית. אבל דרעי בוחר לעשות בדיוק את ההפך, לעצום עין מול הישראבלוף של 'מתחמי הקניות' אבל לסגור את העיר. המסר הוא שאפשר לנסוע באוטו הפרטי לעשות שופינג ברשתות התאגידיות אבל לא ליהנות מפנאי ותרבות וחנויות עירוניות בשבת. דרעי, ליצמן וסמוטריץ יגלו בקרוב שהציבור החופשי לא שותק ואני מעריכה שהשינוי בסטטוס קוו יהיה דווקא לכיוון ההפוך: תל אביב תישאר פתוחה ותחבורה ציבורית תיסע בשבת".

חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי) הגיב גם הוא לדברים, ובסטטוס שפירסם בפייסבוק כתב בין היתר: "הדרישה לפתוח עסקים בשבת היא דרישה חזירית של קומץ עשירים אגואיסטים שרואים רק את עצמם ובשביל לעשות עוד קצת כסף, מעבר למיליונים שכבר יש להם, מוכנים לרמוס את כל מי שסביבם. הם מוכנים להפוך לעבדים חלק גדול מתושבי תל אביב שיאלצו בניגוד לרצונם לעבוד בשבת, פשוט כי לשם השוק הולך ומי שלא מתאים את עצמו נשאר מאחור.

"עזבו את זה שחבורת המדושנים הזו רומסת את החוק ברגל גסה כבר שנים ונהנית מחסינות רק בגלל שהיא מי שהיא - חבורה של בעלי הון מחוברים שאף אחד לא יכול עליהם".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker