באב''ד מאיים על דירקטוריון הפיס: נבטל את ההגרלות

מנכ"ל האוצר התייחס למכתב בו איים הדירקטוריון שלא יעביר את מלוא התחיבויותיו הכספיות לממשלה, בתגובה לצעדי ההתייעלות הנדרשים ממנו בחוק ההסדרים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
זוכה בלוטוצילום: מוטי מילרוד

הסכסוך בין משרד האוצר למפעל הפיס נמשך: היום איים מנכ''ל המשרד, שי באב''ד, כי יבטל את ההגרלות של הפיס אם הארגון לא יעמוד בהתחיבויותיו על פי ההיתר שניתן לו. כוונתו של באב"ד היא, בין השאר, לכספים אותם מחויב מפעל הפיס להעביר לממשלה בגין בניית כיתות לימוד. באחרונה איים הפיס, כי כל סכום שייגרע מרווחיו בעקבות חוק ההסדרים - יקוזז מהעברות הכספים לממשלה.

בסיס המחלוקת נוגע לשורת צעדים שהכניס האוצר לחוק ההסדרים, אשר נועדו להגביר את הפיקוח על הפיס. בין המהלכים המתוכננים - הגדלת נטל המס על הזכיות, הקטנת תשלומים לסוכנים, התייעלות, ביטול משחקים ממכרים והקטנת שיעורי הצמיחה המבוססים על כספי מהמרים. בפיס הודיעו בתגובה כי יתנתקו ממשרד האוצר.

במשרד האוצר קושרים בין הגזירות על מפעל הפיס לאיומי השביתה הנשמעים מכיוון השלטון המקומי לקראת פתיחת שנת הלימודים. השלטון המקומי הוא הנהנה המרכזי מהעברת מיליארדי השקלים לפרויקטים של הפיס ברשויות ובמועצות המקומיות מדי שנה, ועל פי מקורות פוליטים, ראשי השלטון המקומי מושכים בחוטי הפיס מאחורי הקלעים.

מקור במשרד האוצר אמר היום כי "בשלטון המקומי התרגלו שיש להם פרה חולבת של מזומנים שמקורם בהימורים של השכבות החלשות. מכונות המזל של מפעל הפיס שהורסות משפחות יושבתו כבר בשנה הבאה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker