משרד האוצר מציע לקצץ 180 מיליון שקלים בתקציב לרכישת מטוס לראש הממשלה, בנימין נתניהו, וכן לדחות לשנת 2020 הוצאה של עוד כחצי מיליארד שקלים מהתקציב להקמת מעון רשמי לראש הממשלה ומשרד ראש הממשלה - כך עולה מהחלטות התקציב שיועלו מחר לאישור הממשלה כחלק מתקציב המדינה לשנים 2018-2017. ההצעה נמצאת תחת הכותרת "התאמות ביישום החלטת הקבינט מאוגוסט 2015", שבו התקבלה ההחלטה על רכישת המטוס, הקמת המעון ומשרד ראש הממשלה.

במשרדי ראש הממשלה והאוצר סירבו להתייחס לנושא בטענה כי מדובר בהחלטה בעלת אופי ביטחוני מסווג. קרוב לוודאי כי הנושא יוצג מחר בישיבת הממשלה בראשי פרקים ויובא בהמשך לאישור הקבינט המדיני-ביטחוני.

עלות הקמת מעון ראש הממשלה ומשרד ראש הממשלה הוערכה בכ-650 מיליון שקלים. באוקטובר בשנה שעברה אישרה ועדת התכנון המחוזית בירושלים את התוכנית של האדריכלים רם כרמי ועדה כרמי-מלמד לבניית בניין בן שמונה עד עשר קומות. השטח המיועד, מגרש בגודל 33 דונם, נמצא בין שדרות יצחק רבין, שדרות הנשיא השישי ורחוב העלייה, מצפון למשרד החוץ וממערב למשרד מבקר המדינה וחניון הלאום.

בפברואר 2014 הודיע משרד האוצר כי עלות רכישת המטוס והסבתו לראש הממשלה מגיעה לכ-140 מיליון שקלים המורכבים מכ-105 מיליון שקלים לעלות רכישה, ו-35 מיליון שקלים להסבה. אולם, נתון זה לא כולל את עלות מערכת האבטחה והתחזוקה השוטפת. באוצר העריכו כי עלות זו בשנת הרכישה עשויה להגיע עד ל-175 מיליון שקלים. 

בשנה שעברה אישר הקבינט את רכישת המטוס ואת העלויות הנלוות בסכום כולל של כ-400 מיליון שקלים. ואולם התברר כי העלות הכוללת של המטוס שנרכש והתאמתו לצרכי ראש הממשלה נמוכה ב-180 מיליון שקלים מכפי שהעריכו. לכן מבקשים עתה באוצר לקצץ ב-180 מיליון שקלים מהתקציב למיזם. המטוס הגיע באחרונה לישראל והוא יעבור בשנה הקרובה הסבה לצורך התאמתו לראש הממשלה. נשיא המדינה, ראובן ריבלין, הודיע כי אינו זקוק למטוס וימשיך בטיסות סדירות לחו"ל.

הממשלה אישרה את שני הפרויקטים עוד ב-2009, כאשר אהוד אולמרט היה ראש הממשלה. זמן קצר אחרי כן, עם חילופי השלטון, הקפיא מחליפו בנימין נתניהו את שני המיזמים. בדצמבר 2013, בהתאם ליוזמת נתניהו, החליטה הממשלה על הקמת ועדה ציבורית בנושא. הוועדה מונתה על ידי נתניהו והגישה לו את המלצותיה במאי 2014. בוועדה כיהנו שופט בית המשפט העליון בדימוס ומבקר המדינה לשעבר אליעזר גולדברג, ששימש כיו"ר; מפקד חיל האוויר לשעבר אלוף (מיל') עידו נחושתן; וסגנית נשיא לשכת רואי החשבון ולשעבר יו"ר דירקטוריון נמל אשדוד, רו"ח איריס שטרק. הוועדה שמעה חוות דעת מ-23 בני אדם, בהם ראש הממשלה עצמו, מנכ"לית בית הנשיא דאז, ראש המוסד, ראש השב"כ, ראש המטה לביטחון לאומי והחשבת הכללית. ועדת גולדברג המליצה כי משרד הביטחון יהיה האחראי לרכישת המטוס וחיל האוויר יהיה האחראי להפעלתו.

במשך כל השנים התנגד משרד האוצר לשני הפרויקטים בגלל עלותם. נראה כי ערב אישור התקציב, בשיחה בין ראש הממשלה ושר האוצר הוסכם, מטעמים של חיסכון לתקציב המדינה, לדחות את בניית משרד ראש הממשלה עד ל-2020.

הוועדה הצביעה על שני ליקויים חמורים הקיימים כיום בהטסת ראשי המדינה לחו"ל - היעדר מערך אלחוטי מוצפן במטוס המונע יצירת קשר טלפוני שוטף, והיעדר אמצעי אבטחה שמונע טיסה למדינות מסוימות. הוועדה קבעה בדברי הסיכום שלה: "עמדת השב"כ, הרואה חשיבות יתרה בכך שהמטוס ישמש לנסיעות הנשיא וראש הממשלה בלבד, ולא יעשה בו שימוש לביצוע משימות שוטפות אחרות, מקובלת על הוועדה".

עוד קבעה הוועדה קבעה בזמנו כי "די בחסרונות כמו תקשורת ואבטחת המטוס הקיימים כיום במטוסים הנחכרים לטיסות מסוימות, ואשר יהיו קייימים באותה מידה אם תהיה התקשרות ארוכת טווח עם חברת תעופה, כדי להצדיק מסקנה בדבר קיומו של צורך לרכוש מטוס ייעודי".

הוועדה הוסיפה כי ההצעה להתקשר התקשרות ארוכת טווח עם חברת תעופה להטסת הנשיא וראש הממשלה ירדה מהפרק כשהתברר כי אף חברה לא תיכננה לגשת למכרז שכזה. למרות עמדתם של החשבת הכלכלית, מיכל עבאדי-בויאנג'ו ואגף התקציבים באוצר הדגישה הוועדה: "מבחן הכדאיות הכלכלית ברכישת מטוס ייעודי אינו המבחן היחיד שיש לשקול בנדון. לדברי הוועדה "לכך הסכימה גם עבאדי בהופעתה בפני הועדה, שלדבריה בדיעבד להפקיד עבודה כזו בידי אנשי כספים זה אינו מהלך נכון".

כמו כן קבעה הוועדה כי "אל מול שיקול הכדאיות ושיקולי תקציב, החשובים בפני עצמם, לא ניתן להתעלם מהשיקולים הלא-כלכליים. אין בידינו לצלול לנבכי תקציב המדינה, לעמוד על צורכי המדינה והחברה וסדרי העדיפויות בהם כדי לעמוד אם הסכום הנדרש - בין אם לשיטת צוות משרד הביטחון ובין לשיטת המועצה לביטחון לאומי - מתיישב עם דרישות התקציב. ואולם בידינו לקבוע כי לנוכח שני הליקויים החמורים הקיימים (אבטחה, ותקשורת בטיסות ראשי המדינה) אין מנוס מתיקונו של המצב הקיים, והתיקון הוא ברכישת מטוס ייעודי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker