לין: הממשלה אינה מקיימת החלטותיה בנושא הפחתת נטל הרגולציה

נשיא איגוד לשכות המסחר ציין כי כל משרד ממשלתי אמור היה להכין תכנית חומש להפחתת הנטל הרגולטורי

מוטי בסוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מוטי בסוק

במכתב ששלח אתמול אוריאל לין, נשיא איגוד לשכות המסחר, למנכ"ל משרד רה"מ, אלי גרונר, הוא דורש ממנו דיווח מפורט על ביצועי כול משרדי הממשלה בנושא הפחתת הנטל הרגולטורי. לדברי איגוד לשכות המסחר, הפנייה באה נוכח תחושת האכזבה במגזר העסקי מן הזלזול בביצוע החלטות ממשלה והיעדר מעקב אחר ביצוען.

לין התייחס במכתבו להחלטת ממשלה מספר 2118, מה-22.10.2014, שסעיף 1א' שלה קובע כי עד ל-31.3.2015, כלומר לפני כ-16 חודש, יכין כל משרד ממשלתי תכנית חומש להפחתת הנטל הרגולטורי.

לדברי לין, "תוקף החלטות הממשלה ואמינותן מוטל בספק. עד חודש מארס אשתקד, אמור היה כל משרד ממשלתי להכין תכנית חומש להפחתת הנטל הרגולטורי בשיעור של 25% ב-5 שנים. האחריות על מעקב וביצוע מוטלת על משרד רה"מ, אולם עד כה רמת הביצוע לא דווחה. אי הקפדה על ביצוע החלטות ממשלה שהתקבלו בעניין הרגולציה מטילה ספק באשר לערכן בעתיד".

לין מדגיש במכתב לגרונר כי "דומני שאין אני צריך להדגיש עד כמה נושא זה קריטי לעידוד הצמיחה בישראל ולחיסכון במשאבי לאום בהיקפים אדירים. אציין רק, שעל פי הדוגמה הבריטית, משרד מבקר המדינה שם מדבר על הפחתת עלויות בהיקף של 10 מיליארד ליש"ט, שהם בערך 50 מיליארד שקל. אין ספק שהפחתת הנטל הרגולטורי והביורוקרטי, בפני עצמו, מהווה מנוע צמיחה, מבלי שיהיה צורך בהשקעה תקציבית. כמו כן, ההפחתה כאמור תהווה תמריץ חיובי לפיתוחם של עסקים קיימים, פתיחתם של עסקים חדשים והעלאת קרנה של ישראל במדד 'עשיית עסקים',  הנבחן על ידי הבנק העולמי. בכך תסייע אף במשיכת משקיעים מחו"ל להשקיע במשק הישראלי".

אוריאל לין, נשיא איגוד לשכות המסחר
אוריאל לין, נשיא איגוד לשכות המסחרצילום: מיכל פתאל

לין מציין במכתב למנכ"ל משרד רה"מ כי "דומני שנכון יהיה לראות בך, כמנכ"ל משרד רה"מ, את האישיות שאמורה לפקח על החלטה זו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker