איבדתם את כושר העבודה? חברות הביטוח משלמות רק 71% מהתביעות בתחום

לעומת זאת, בביטוחי חיים הן משלמות 93% מהתביעות ■ בסקרי שביעות רצון קופות הגמל מובילות, אחריהן קרנות הפנסיה וביטוחי המנהלים בסוף ■ הפניקס בולטת לרעה במדדי השירות הנמוכים שלה

מירב ארלוזורוב
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מירב ארלוזורוב

חברות הביטוח משלמות רק 71% מתביעות אובדן כושר עבודה - אחד משני סוגי הביטוח המשולבים במסגרת החיסכון הפנסיוני של הציבור. כך עולה מדד שירות חדש שמפרסם הפיקוח על הביטוח במשרד האוצר, בראשות דורית סלינגר.

זוהי הפעם הראשונה שהאוצר מפרסם את הסטטיסטיקה של תשלום תביעות בתחום של אובדן כושר עבודה - ביטוח רגיש בהיותו האבטחה לפרנסתן של משפחות כאשר אב או אם המשפחה איבדו את היכולת שלהם לעבוד. בגלל הסכומים הגדולים שמעורבים בביטוח אובדן כושר, ובגלל שזהו ביטוח שנתון לפרשנות  - למשל האם אובדן הכושר הוא זמני או קבוע, האם המפרנס יכול לעבוד בעבודה חלופית לזו שהיתה לו ועוד - לחברות הביטוח יש גם תמריץ וגם יכולת לחמוק מתשלום התביעות.

המדד מלמד שהן אכן מנצלות את היכולת הזו כאשר שיעור נמוך יחסית של 71% בלבד מתביעות אובדן הכושר משולם על ידן. זהו השיעור השני הנמוך ביותר לאחר הביטוח הסיעודי. החברה המצטיינת בתשלום ביטוח אובדן כושר היא הראל (83% תשלום) והמפגרת היא הפניקס (60%).

פס ייצור במפעל טבע
פס ייצור במפעל טבעצילום: בלומברג

לעומת זאת, בקצה השני של הסקאלה, נמצא הביטוח השני המשולב בחיסכון הפנסיוני, ביטוח החיים. מכיוון שביטוח החיים הוא ארוע שאינו ניתן לפרשנות - המבוטח נפטר - חברות הביטוח משלמות את הרוב המוחלט של התביעות, עם שיעור תשלום של 93%. צריך לציין כי גם קרנות הפנסיה משלמות תביעות בתחום של אובדן כושר עבודה (ביטוח נכות במקרה של קרנות הפנסיה)  וביטוח חיים - אבל הפיקוח על הביטוח לא פרסם את ססטיסטיקת תשלום התביעות של קרנות הפנסיה.

לעומת זאת, הפיקוח כלל מדד שירות איכותני על כל אפיקי החיסכון הפנסיוני - כלומר השוואה של מדדי שביעות רצון ומדדי תלונות על קופות הגמל, קרנות הפנסיה וביטוחי המנהלים. באופן מובהק קופות הגמל מובילות עם מדד שירות של 76, קרנות הפנסיה לאחריהם עם מדד שירות של 70, וביטוחי המנהלים מפגרים עם מדד נמוך מ-70.

במקרה זה ההצטיינות של קופות הגמל במדד השירות מוסברת גם בכך שקופת הגמל היא מוצר פשוט יותר, שאינו משלם תביעות ביטוח, אבל בעיקר בכך שמדובר בענף תחרותי שנשלט בידי מספר רב של בתי השקעות קטנים - זאת לעומת קרנות הפנסיה וביטוחי המנהלים שהן חלק מהענף הלא תחרותי של חמש חברות הביטוח הגדולות.

בפסגת מדד השירות בקופות הגמל ממוקמת חברת ילין לפידות, עם ציונים של מעל ל-90. הפניקס נמצאת בתחתית עם מדד של 59 בלבד. בקרנות הפנסיה זוהי אלטשולר שחם שמובילה עם מדד שירות של 77, והפניקס סוגרת את הרשימה עם מדד שירות של 60 בלבד. בביטוחי המנהלים אלו הן פסגות והראל שמובילות עם ציון של 74, והפניקס שגם במקרה הזה היא הגרועה ביותר עם מדד שירות של 57.

בפיקוח על הביטוח רואים חשיבות רבה בפרסום מדדי השירות, משום שהדבר חושף את הבטן הרכה של חברות הביטוח - הנכונות שלהן לשלם תביעות למבוטחים שלהם. כמו כן הפרסום של מדדי השירות משנה את התרבות של חברות הביטוח, שהתרגלו לראות את סוכן הביטוח בתור הלקוח שהן צריכות לשרת היטב, ובגלל מדדי השירות צריכות להשתנות והלתמקד במתן שירות למבוטח.

חילוץ פועלים שנפלו לבור בתל אביב
חילוץ פועלים שנפלו לבור בתל אביב. הנתונים על תאונות ומחדלים בענף הבניין אפופי ערפלצילום: מוטי מילרוד

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker