אוריאל לין: טעות לחשוב שעידוד הצמיחה יושג באמצעות תקציב המדינה

"עידוד הצמיחה חייב להיעשות תוך גיבוש מדיניות כוללת, המבוססת על ההכרה שהמוטיבציה של היחידים לבנות ולפתח עסקים היא מנוע הצמיחה האמיתי של המשק"

מוטי בסוק
מוטי בסוק

"טעות לחשוב שעידוד הצמיחה יושג באמצעות תקציב המדינה. כבר היום המדינה משקיעה סכומים אדירים בעידוד המגזר העסקי דרך הטבות מס מופלגות ורכישה מסיבית של דולרים, ומהלכים אלה לא מניבים תוצאות רצויות". כך אמר היום נשיא איגוד לשכות המסחר, אוריאל לין.

בעקבות דיוני השולחן העגול אתמול (א') עם נציגי האוצר וההסתדרות, אמר לין כי "עידוד הצמיחה חייב להיעשות תוך גיבוש מדיניות כוללת, לה שותפים כל זרועות השלטון, המבוססת על ההכרה שהמוטיבציה של היחידים לבנות ולפתח עסקים היא מנוע הצמיחה האמיתי של המשק. הצעדים לעידוד הצמיחה חייבים להיות כאלה הפועלים על המגזר העסקי כולו ללא אפליות סקטוריאליות".

אוריאל לין, נשיא איגוד לשכות המסחר
אוריאל לין, נשיא איגוד לשכות המסחרצילום: מיכל פתאל

לדברי לין, "המשק הישראלי, כמו מרבית ארצות המערב, עבר שינוי מבני מעמיק, וכיום בית היוצר של מקומות העבודה הוא מגזר המסחר והשירותים על כל ענפיו – מהנדסים, עורכי דין, רואי חשבון, סוכני ביטוח, חברות ביטוח, שוק ההון, יבואנים מכל התחומים, רשתות שיווק וקמעונאות, נותני שירותים עסקיים, נותני שירותים אישיים ועוד. היזמות הישראלית מוצאת את מרחב הקידום שלה בפיתוח ענפי משק חדשים בתחום המסחר והשירותים. אפילו בתחום היצוא הישראלי, יצוא השירותים יחד עם הסחר ביהלומים (שמרביתו שירותים) מגיע כבר למחצית מהיצוא הישראלי כולו".

לדעת לין, "מבלי לגרוע מחשיבותה של התעשייה ואף מתוך רצון ברור לראות בצמיחתה, יש גם לבנות מחדש תפיסות עבודה שיעודדו הקמת מפעלי תעשייה ברחבי הארץ ובעיקר בפריפריה, מבלי שיצטרכו לעמוד במכסת ביצוע היצוא".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker