"חקירה גדולה ומשמעותית נגד בנימין נתניהו - היא תתפוצץ בקרוב"

זה לא המשך של "ביבי טורס" ולא הסיפור על הנדבן/הנוכל הצרפתי ארנו מימרן. זה משהו חדש, כנראה מהשנים האחרונות, והוא מעסיק מאוד בימים אלה את צמרת המשטרה וצמרת הפרקליטות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ראש הממשלה בנימין נתניהו והמפכ"ל רוני אלשיך, בטקס חילופי המפכ"לים במשרד רה"מ, מארס השנהצילום: חיים צח / לע"מ

באמת מתנהלת חקירה גדולה ומשמעותית נגד בנימין נתניהו. איני יודע עוד הרבה פרטים, אבל זה לא המשך של "ביבי טורס" ולא הסיפור על הנדבן/הנוכל הצרפתי ארנו מימרן. זה משהו חדש, כנראה מהשנים האחרונות, והוא מעסיק מאוד בימים אלה את צמרת המשטרה וצמרת הפרקליטות. תוכן הדברים ידוע רק לכמה שותפי סוד, ואני יודע רק פירורי מידע. הדבר הוודאי הוא, שיש חקירה חדשה גדולה נגד ראש הממשלה, ומן הסתם היא תתפוצץ בקרוב.

ראשי המערכת הפוליטית כבר עסוקים בתרחישים. הואיל וניהלתי כמה שיחות כאלה באחרונה, הנה הדרך הפוליטית שבה אנחנו כנראה עומדים לצעוד. אחרי שהחקירה תפרוץ, תתחיל כרגיל תקופת אי־ודאות: זה רציני? זה מוזן פוליטית? יהיה כתב אישום? דבר אחד ודאי: זו תקופה שבה ראש הממשלה נחלש ומתקשה להוליך מהלכים משמעותיים. בוודאי נתניהו, שגם כך אין לו על הפרק מהלך דרמטי.

התרחיש הפוליטי יסתבך עוד יותר, אם החקירה תסתיים בהמלצה להגיש כתב אישום. נתניהו עשה עבודה פוליטית מופלאה בחיסול כל אלטרנטיבה לשלטונו. הוא מעולם לא אייש אפילו את משרת "ממלא מקום ראש הממשלה" אף על פי שזאת משרה המוגדרת בחוק. שום יועץ משפטי לא העז לאלץ אותו לאייש אותה. אם נתניהו ייאלץ להתפטר, אין ממלא מקום שיוכל להיכנס מיד לנעליו.

נתניהו עבד קשה כדי שראשי מערכת אכיפת החוק יהיו חייבים לו את תפקידם. על הדרך שבה הביא לבחירת השופט המחוזי יוסף שפירא לתפקיד מבקר המדינה כבר נאמר הכל. נתניהו, כידוע, גם הפך עולמות כדי שלראשונה בתולדות המדינה, בכיר בלשכת ראש הממשלה יקפוץ מיד לתפקיד היועץ המשפטי לממשלה. בינתיים, אביחי מנדלבליט לא מספק את הסחורה. נתניהו הוא זה ששיכנע את רוני אלשיך לקבל את תפקיד המפכ"ל. בדרך הבטיח לו, שאם יהיה עדיין ראש הממשלה, ימנה אותו לראש השב"כ הבא בתום כהונתו כמפכ"ל, בהבטחה שכמעט מזכירה את פרשת "בר־און חברון".

זה יהיה כמעט בלתי נתפש, אם אנשים אלה, חלקם לפחות, הם שייתנו את הגיבוי לחקירה חדשה נגד ראש הממשלה שמינה אותם.

לידיעה המלאה באתר הארץ

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker