כחלון וליצמן התערבו - והכנסת תאשר את רפורמת הקורנפלקס מחרתיים

הרפורמה שגובשה ע"י משרדי האוצר, הבריאות, והכלכלה נועדה להגדיל את היצע המזון המיובא, לאפשר יבוא מקביל, להגביר את התחרות ולהוזיל את מחירי מוצרי המזון המיובאים

צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
צבי זרחיה

ועדת העבודה הרווחה והבריאות תכונס מחרתיים (ה') לדיון על אישור התקנות להפעלת רפורמת הקורנפלקס. הוועדה אישרה באחרונה את דחיית הפעלת הרפורמה ב-4 חודשים.

בעקבות התערבות שר האוצר, משה כחלון ושר הבריאות יעקב ליצמן סוכם ש"רפורמת הקורנפלקס" תצא לדרך באופן מיידי ולא תידחה ב-4 חודשים.

שר האוצר משה כחלון ושר הבריאות יעקב ליצמן במליאת הכנסתצילום: אמיל סלמן

ההחלטה על דחיית הרפורמה התקבלה בישיבה שנוהלה על ידי ח"כ מאיר כהן (יש עתיד) ולא על ידי היו"ר הקבוע אלי אלאלוף (כולנו) ובזמן שכחלון היה בחו"ל. עם חזרתו של שר האוצר לארץ הוא פנה לשר הבריאות בבקשה לקדם את הנושא באופן מיידי. ליצמן נעתר לבקשתו של כחלון והנחה את מנכ"ל משרדו משה בר סימן טוב לפעול בתיאום עם מנכ"ל משרד האוצר שי באב"ד בכדי להביא לסיום הסאגה בהקדם האפשרי.

בעקבות הסיכום בין השרים הקצה משרד האוצר למשרד הבריאות את כל המשאבים הנדרשים על מנת להתקין את כל התקנות הדרושות בכדי להביא לכניסת הרפורמה לתוקף באופן מיידי.

כחלון וליצמן קידמו את הרפורמה במסגרת דיוני התקציב לשנים 2015-2016. הרפורמה שגובשה ע"י משרדי האוצר, הבריאות, והכלכלה נועדה להגדיל את היצע המזון המיובא, לאפשר יבוא מקביל, להגביר את התחרות ולהוזיל את מחירי מוצרי המזון המיובאים.

הרפורמה תחול על מוצרים דוגמת דגני בוקר, ביסקוויטים, קרקרים, חטיפים, פסטות, אורז ומוצרים נוספים וצפויה להביא להוזלת מחירים משמעותית בשוק המזון היבש.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker