ישראל וארה"ב יחליפו מידע בתחום הגנת הסייבר

ההצהרה מתייחסת למאמצים מרכזיים שישקיעו שתי המדינות בניהול אירועי סייבר והגנת הסייבר על תשתיות

אורה קורן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סייבר במשטרת ישראל
אורה קורן

ישראל וארצות הברית חתמו על מסמך המחזק את מחויבותן לשיתוף פעולה ביניהן בתחום הגנת הסייבר. המסמך מוגדר כהצהרה משותפת, והוא מבטא את חיוניותו של שילוב הכוחות בין מדינות לטובת התמודדות אפקטיבית עם האיומים המשותפים המתפתחים במרחב הסייבר, ובפרט את המחויבות של ממשלות ישראל וארה"ב להרחיב ולהעמיק את שיתוף הפעולה ביניהן בתחום הגנת הסייבר, שנבנה בשנים האחרונות.

ההצהרה מתייחסת למאמצים מרכזיים שישקיעו שתי המדינות בניהול אירועי סייבר, הגנת הסייבר על תשתיות קריטיות, בניית שותפויות עם המגזר הפרטי וכן מחקר ופיתוח של טכנולוגיות ופתרונות חדשניים. דגש מיוחד ניתן בהצהרה לכינון של מנגנונים ותהליכים בין הרשות הלאומית להגנת הסייבר לבין מקביליה במחלקה לביטחון המולדת (Department of Homeland Security), שיאפשרו שיתוף בזמן אמת של מידע בעל ערך הגנתי אופרטיבי. בתוך כך ובהתאם למקומה כמובילה עולמית בתחום, ישראל תהיה מהראשונות בעולם להצטרף ליוזמת ה-Automated Indicator Sharing של ה-DHS, שנועדה לייצר פלטפורמה אוטומטית בין ממשלות וחברות לשיתוף מידע מהיר ויעיל המאפשר מניעה או טיפול בתקיפות סייבר.

על ההצהרה חתמו ראש מערך הסייבר הלאומי, ד"ר אביתר מתניה וראש הרשות הלאומית להגנת הסייבר, בוקי כרמלי, במעמד סגן השר להגנת המולדת, אלחנדרו מיורקס ותת השר להגנת המולדת, סוזאן ספולדינג.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker