"מסמך סודי במשטרה: עשרות ח"כים ביצעו לכאורה עבירות פליליות"

כך חשף רביב דרוקר בערוץ 10 ■ המשטרה: "מכחישים בתוקף כי קיימנו איסוף שיטתי במטרה לבדוק האם חברי כנסת חשודים בעבירות פלילי"

צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
צבי זרחיה

בידי המשטרה יש מסמך סודי ובו מידע על עבירות שביצעו לכאורה עשרות חברי כנסת, ובהן גם עבירות פליליות של ממש ופרשיות שחיתות לכאורה - כך חשף אתמול (א') רביב דרוקר בחדשות ערוץ 10.

על פי הדיווח, המסמך, שהושלם ביולי 2014, הוכן בהנחיית ראש אגף חקירות ומודיעין, ניצב מני יצחקי, והוא כולל את כל המידע המצוי בידי במשטרה בנוגע לכל 120 חברי הכנסת והשרים שכיהנו בכנסת הקודמת.

פתיחת מושב החורף של הכנסת, באוקטובר

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "מדיניות ראש אח״מ הנה לבדוק כל מידע מודיעיני במקצועיות וביסודיות ולמצות עד תום כל הליך המחויב מתוקף תפקידנו. כל איסוף או שליפת מידע נעשה כפוף לדין ולסמכות המוקנית לנו על פי דרישת הגורמים המוסמכים במשטרה ובגופי האכיפה משיקולים מקצועיים גרידא וברגישות הראויה - וכן מדווח על פי חוק.

"המשטרה מכחישה בתוקף כי היא קיימה איסוף שיטתי במטרה לבדוק האם חברי כנסת חשודים בעבירות פליליות, כל בדיקה יזומה מול חברי כנסת מחייבת את אישור היועמ"ש. כל מידע אודות חבר כנסת שמעלה חשד ממשי לכאורה לפלילים, מועבר מיידית לידיעת היועץ המשפטי לממשלה או לפרקליט המדינה".

יו"ר מרצ ח"כ זהבה גלאון קוראת ליועץ המשפטי לממשלה להורות לממשלה לחקור את הטענות במסמך יצחקי - ולבטל את איסוף המידע היזום על נבחרי ציבור לאלתר.

לדברי גלאון, "אם יש בסיס לחקירה יש לחקור, אבל אסור להשתמש בשיטות לא דמוקרטיות שמובילות לסחיטה. עצם הכנת מסמך יזום על נבחרי ציבור יכולה להביא לסחיטה של נבחרי ציבור. צריך לחקור כל אדם, בכיר ככל שיהיה, אבל להשתמש בשיטות של איסוף מידע שאפיינו את אדגר הובר, ראש ה-FBI שאסף חומר על נשיאי ארה"ב וסחט אותם זה לא דמוקרטי ופסול".

גלאון הוסיפה כי: "העובדה שהמסמך הזה שוכב במשרדי המשטרה מאז 2014 מבלי שנעשה דבר לגבי מה שנטען בו מעלה חשש כבד שהוא נשמר ליום סגריר ונועד לשמש כאמצעי לחץ על פוליטיקאי כזה או אחר במקרה הצורך. אני קוראת ליועץ המשפטי לממשלה להורות על חקירת הטענות במסמך יצחקי לאלתר, וכן להורות על ביטול איסוף המידע היזום על נבחרי ציבור".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker