ועדת הכלכלה אישרה: גם מוסדות צדקה לא יוכלו לשלוח הודעות ספאם

ח"כ מיקי רוזנטל יזם הצעת חוק לפיה גם גופים ללא מטרות רווח, כמו עמותות וגופי דת, לא יוכלו לשלוח שיחות מוקלטות והודעות טורדניות

צבי זרחיה
צבי זרחיה

ועדת הכלכלה אישרה היום (ב') את חוק הספאם שהגיש ח"כ מיקי רוזנטל (המחנה הציוני) לפיו, גם גופים ללא מטרות רווח - מוסדות צדקה, עמותות וגופי דת - לא יוכלו לשלוח שיחות מוקלטות והודעות טורדניות. הצעת החוק תועלה בקרוב להצבעה בקריאה השנייה והשלישית.

התיקון ל"חוק הספאם" יאסור על עמותות לשלוח הודעות ושיחות מוקלטות לציבור, יחייב אותן לאפשר למנויי הטלפון להסיר עצמו מרשימת התפוצה ויאפשר לקבל סעד מבית המשפט בגובה 1,000 שקל על כל הודעה או שיחה שהתקבלה.

ח"כ מיקי רוזנטל בוועדת הפנים בכנסת
ח"כ מיקי רוזנטלצילום: אורן נחשון

רוזנטל הסביר כי "התיקון לחוק התקשורת, המוכר כ"חוק הספאם" משנת 2008, עשה שינוי מבורך בהקטנת כמות דואר הזבל המגיע מחברות מסחריות אך החוק אינו מקיף דיו. גופים המוגדרים "ללא מטרות רווח" אינם כפופים לחוק והם רשאים להציף את אזרחי ישראל ב"ספאם" באין מפריע. בחלוף השנים ברור כי נדרש לטפל גם באספקט הזה. הצעת החוק תחיל את כלל העמותות וגופי הדת תחת החוק המקורי".

רוזנטל מסר כי "בחוק הספאם הקיים יש פרצה כל מי שאינו מוגדר כגוף מסחרי רשאי להטריד אותנו.  על אף הגדרתם כגופים "ללא מטרות רווח", ברור כי לכל כי ההודעות והשיחות הנשלחות מעמותות ומקברי צדיקים מטרתם למשוך כספים מהציבור. זו מכת מדינה. הספאם המגיע מגופים אלה מטריד את האזרח לא פחות מן ההטרדות של הגופים המסחריים. החוק ישים סוף לתופעה. כל עוד לא התקבלה הסכמה אקטיבית מן הנמען אסור יהיה להטרידו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker