בגלל דו"ח מבקר המדינה: ועדת הכספים מעכבת אישור כללים חדשים למינוי רואי חשבון בחברות הממשלתיות

ח"כ משה גפני הודיע כי העיכוב יימשך עד לבחינת התאמתם של הכללים להמלצות דו"ח מבקר המדינה, שעסק, בין היתר, בחופש פעולתם של רואי חשבון-מבקרים ובחיזוק מעמדם בחברות הממשלתיות

צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

אישורם של כללים חדשים למינוי רואי חשבון יעוכב - כך הודיע היום (ד') יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני (יהדות התורה). העיכוב יימשך עד לבחינת התאמתם של הכללים להמלצות דו"ח מבקר המדינה, שעסק, בין היתר, בחופש פעולתם של רואי חשבון-מבקרים ובחיזוק מעמדם בחברות הממשלתיות.     

גפני הסביר כי "בדיון על הכללים החדשים, אשר נוסחו על ידי רשות החברות, עלו חששות שהם דווקא יירעו את מצבם של רואי החשבון ויאפשרו לחברות להחליש את כוחן של הוועדות למינוי רואי חשבון, על ידי הקטנת מספר חבריה למינימום. חברות ממשלתיות מנהלות כספי ציבור ומשאבים לאומיים - וישנה חשיבות עליונה לביקורת הפנימית ולשמירת עצמאותם ומעמדם של רואי החשבון המבקרים".

משה גפני, יו"ר ועדת הכספים
משה גפני, יו"ר ועדת הכספיםצילום: מיכל פתאל

ח"כ מיקי רוזנטל (המחנה הציוני) העלה את הבעייתיות בנוסח של הכללים החדשים שהובאו ע"י רשות החברות, ואמר כי "אף שהכללים החדשים נודעו על-מנת למנוע את החלשת כוחם של רואי החשבון, פרדוקסלית, הם רק מרעים את המצב, מצמצמים את הוועדה למינוי רואה החשבון בחברה ולא עולים בקנה אחד עם המלצות מבקר המדינה, שכתב על-כך שבחברת החשמל הוחלף רואה חשבון שהיה אחראי על ביקורת על הדו"חות הכספיים של החברה, בלחץ החברה עצמה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker