שוקלים רילוקיישן? הבנק האסיאתי להשקעות בבייג'ין מחפש מועמדים מישראל

הבנק החל את פעילותו בינואר 2016 וחברות בו 57 מדינות ביניהן ישראל; משרד האוצר יבחר את הזוכים

מוטי בסוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בייג'ין
מוטי בסוק

משרד האוצר מחפש מועמדים שייצגו את ישראל בבנק האסיאתי להשקעות בתשתיות. מקום מושבו של הבנק בבייג'ין, בירת סין. המועמדים לתפקידים בבנק, כנציגיה של ישראל, נדרשים לעמוד בקריטריונים הבאים: תואר שני או גבוה יותר בכלכלה/מנהל עסקים/מדיניות ציבורית, אנגלית ברמת שפת אם, לפחות 10 שנות ניסיון בבנקים וחברות רב לאומיות, ארגונים גלובליים וסוכנויות בינלאומיות, ונכונות להתגורר בבייג'ין, סין.

הבנק האסייני להשקעות בתשתיות נוסד ב-2015 ביוזמת ממשלת סין. ממשלת סין הצהירה כי הבנק נועד לסייע בקידום פיתוחה של יבשת אסיה. הבנק אמור להעמיד אפשרויות נוספות למימון לטווח ארוך לפיתוח תשתיות באזור. הבנק החל את פעילותו בינואר 2016 וחברות בו 57 מדינות ביניהן ישראל. מטה הבנק הוקם בבייג'ין, בירת סין.

כחלק מהמאמץ הישראלי להרחיב את קשרי המסחר עם מדינות אסיה ועם סין, הצטרפה ישראל לבנק והיא נכללת ברשימת המדינות המייסדות של הבנק. החברות בבנק האסייני להשקעות בתשתיות, יוצרת הזדמנות יוצאת דופן למדינת ישראל לקחת חלק בתנופת הפיתוח האזורית שאותה מקדם הבנק באסיה. צורת העבודה בבנק בנויה על שיתוף פעולה בין המדינות האזוריות ובסיוע של מדינות מחוץ לאזור, מאירופה ומדרום אמריקה.

עם ייסודו של הבנק בתחילת 2016, החלה הנהלת הבנק לפעול לגיוס הדרגתי של עובדים. במהלך השנה מתכוונת ההנהלה לגייס עשרות עובדים למשרות מפתח בארגון. הדרישה העיקרית היא לכלכלנים בכירים עם ניסיון במימון, השקעות, ניהול סיכונים וליווי פרויקטים. לצד זאת הבנק מגייס גם אנשי מנהלה, משאבי אנוש וכד'.

מדינת ישראל מיוצגת בבנק על ידי הכלכלן הראשי במשרד האוצר, יואל נוה, המשמש כדירקטור חליפי בבנק לצד דירקטור מדרום קוריאה. לדברי נוה: "חברותה של ישראל בבנק האסייני לפיתוח תשתיות תורמת לחיזוק קשריה הכלכליים עם סין ושאר המדינות באזור. בימים אלו מגייס הבנק לשורותיו את מרבית כוח האדם הדרוש לפעילותו ובכך נוצרת הזדמנות חד פעמית לישראלים להשתלב באחד מתוך מגוון התפקידים שהבנק מציע".

על המועמדים לעבודה בבנק לעמוד באחד מהקריטריונים הבאים:

■ ניסיון בליווי פרויקטים בתשתיות (תחבורה, מים, חקלאות, אנרגיה ועוד).

■ ניסיון בפיתוח קשרים עסקיים במדינות מתפתחות, מול סקטור פרטי וממשלתי.

■ ניסיון במימון והשקעות בפרויקטים במדינות מתפתחות.

■ ניסיון בניהול סיכונים לפרויקטים במדינות מתפתחות.

■ ניסיון בניהול משאבי אנוש בארגון עם עובדים ממדינות שונות.

■ ניסיון משפטי רלוונטי לעבודת ארגונים בינלאומיים במדינות מתפתחות והחוק הבינלאומי.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker