ישראל ודרום קוריאה הכריזו על פתיחת מו"מ להסכם אזור סחר חופשי

עמית לנג, מנכ"ל משרד הכלכלה והתעשייה אמר כי "הסכם אזור סחר חופשי בין ישראל לדרום קוריאה יהווה אבן דרך משמעותית ביחסי המסחר בין המדינות ובעל פוטנציאל כלכלי משמעותי עבורן"

אורה קורן

ישראל ודרום קוריאה הכריזו היום (ג') על פתיחת מו"מ להסכם אזור סחר חופשי. סגן שר התעשייה, המסחר והאנרגיה של דרום קוריאה, Tae Hee Woo, נפגש הבוקר עם מנכ"ל משרד הכלכלה והתעשייה, עמית לנג, ודן עמו בדרכים להגברת היקף הסחר וההשקעות בין המדינות. השניים ציינו בפגישתם כי ישנו פוטנציאל לקידום שיתוף פעולה בין שתי הכלכלות בתחומי ההיי-טק, הטכנולוגיות החדשניות, החקלאות, ועוד.

ממשרד הכלכלה נמסר כי "הביקור מתקיים לאחר שהושלמו ההליכים לפתיחה במו"מ בין המדינות, בתום בחינת כדאיות ההסכם והשפעתו על יחסי הסחר בין המדינות. עוד נמסר כי אחרי סיום התהליכים הפנימיים לאישור פתיחה במו"מ, המפגש הראשון ייערך בעוד כחודש בסיאול, בירת דרום קוריאה, כאשר הצדדים הביעו תקווה כי ההליך יתקדם במהירות".

סגן שר התעשייה, המסחר והאנרגיה של דרום קוריאה, Tae Hee Woo ומנכ"ל משרד הכלכלה והתעשייה, עמית לנג
סגן שר התעשייה, המסחר והאנרגיה של דרום קוריאה, Tae Hee Woo ומנכ"ל משרד הכלכלה והתעשייה, עמית לנגצילום: הדס פרוש/פלאש 90

עוד נמסר כי במהלך פגישתם, הדגישו הצדדים את חשיבות כינון הסכם נרחב שיכלול הסרה של מרבית המכסים כמו מניעת והסרת חסמי סחר לא-מכסיים, בהתאם לכללי ארגון הסחר העולמי (ה-WTO). המו"מ על ההסכם ינוהל על-ידי מינהל סחר חוץ במשרד הכלכלה והתעשייה ובשיתוף עם משרדי ממשלה נוספים, ויכסה, בין היתר, נושאים כמו סחר בסחורות, סחר בשירותים, השקעות ושיתוף-פעולה כלכלי.

עמית לנג, מנכ"ל משרד הכלכלה והתעשייה אמר כי "הסכם אזור סחר חופשי בין ישראל לדרום קוריאה יהווה אבן דרך משמעותית ביחסי המסחר בין המדינות ובעל פוטנציאל כלכלי משמעותי עבורן, ובנוסף, בעל משמעות רבה ליחסיה הכלכליים של ישראל מול מדינות אסיה בכלל." פתיחת המו"מ מגיעה לאחר פעילות מאומצת של המינהל לסחר חוץ במשרד הכלכלה והתעשייה בשיתוף עם שגרירות ישראל בסאול, בראשות אורי גוטמן.

אוהד כהן, מנהל מינהל סחר חוץ במשרד הכלכלה והתעשייה, ציין כי: "דרום קוריאה היא שותפת סחר חשובה של ישראל באסיה, עם היקף סחר של 1.7 מיליארד דולר בשנת 2015. הייצוא הישראלי לקוריאה ממשיך לגדול והגיע לסך של 578 מיליון דולר בשנת 2015 ואנו רואים בשוק זה פוטנציאל גדול. עם חתימה על הסכם אס"ח בין ישראל לקוריאה אנו מצפים שמספרים אלו עוד יגדלו לתועלת שני הצדדים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker