לקראת שבת: האם תרגישו את הירידה במחיר החלה?

יוקר המחיה מאמיר אבל במשרדי האוצר והכלכלה החליטו על הוזלה במחיר הלחם בפיקוח בכמה אגורות ■ נתניהו קרא ליצרנים להפחית מחירי מוצרים אחרים שאינם תחת פיקוח ומתבססים על חיטה

אורה קורן
מאפיית ויזניץ'
מאפיית ויזניץ'צילום: אייל טואג
אורה קורן

בעוד יוקר המחיה מאמיר, ראש הממשלה ושר הכלכלה בנימין נתניהו יחד עם שר האוצר משה כחלון חתמו היום (חמישי) על צו להפחתת מחירי הלחם הפרוס והחלה שבפיקוח בכמה אגורות ליחידה, בשיעור של 3.24%.

ההחלטה התקבלה בעקבות המלצת ועדת המחירים, הוועדה המשותפת למשרדי הכלכלה והאוצר, על הפחתת מחירי הלחם שבפיקוח וזאת לנוכח ירידה מתמשכת במחירי החיטה ומחירי המזוט בעולם.

בנימין נתניהו ומשה כחלון
בנימין נתניהו ומשה כחלוןצילום: רויטרס

עדכון המחיר האחרון התבצע בחודש ספטמבר 2015, אז חלה הפחתה בשיעור של 3.02% - גם היא עקב ירידה במחירי התשומות. המחיר החדש ייכנס לתוקפו החל ממחר.

נתניהו מסר כי "המשרדים מנצלים כל הזדמנות להורדת מחירים, בעיקר את מחירי מוצרי היסוד - ובכך להביא להורדת יוקר המחיה. הורדת מחירי הלחם תאפשר למשפחות רבות בישראל, בעיקר למשפחות נזקקות וקשות יום, לשלם פחות על מצרך יסוד הנצרך בכל בית". נתניהו אף קרא ליצרנים להפחית מחירי מוצרים אחרים שאינם תחת פיקוח מחירים ומתבססים על תשומת החיטה.

כחלון אמר כי "בהמשך לפעולות הרבות שאנו מבצעים במסגרת המאבק ביוקר המחייה והורדת מחירי המזון, דרך הפחתת מכסים, פתיחת השוק ליבוא ועוד, אנו מורידים היום גם את מחירי הלחם המפוקח, במטרה להקל על משקי הבית ולהוזיל עבורם את סל הקניות. הורדת מחיר הלחם המפוקח תסייע למשפחות מהשכבות החלשות וממעמד הביניים שהלחם האחיד הוא מוצר בסיסי בסל הקניות שלהן".

צילום: מוטי מילרוד

בעקבות ההוזלה, מחיר לחם לבן פרוס וארוז לצרכן (500 גרם) ירד מ-6.24 שקל ל-6.07 שקל, ומחיר לחם אחיד (כהה) פרוס וארוז לצרכן (750 גרם) ירד מ-7.02 שקל ל-6.79 שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker