משרד האוצר יחדש את תהליך הפרטת תעש

ועדת המכרזים תפנה באופן רשמי לרשות ההגבלים העסקיים לשמיעת עמדתה לגבי מצבה של אלביט כמתמודדת יחידה במכרז - מצב שעלול ליצור מונופול מול משרד הביטחון

אורה קורן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים2

מנכ"ל משרד האוצר, שי באב''ד, החליט לחדש את תהליך הפרטת תעש - כך מסרו היום (א') מקורות במשרד האוצר. לדבריהם, ההחלטה התקבלה לאחר שמבקר המדינה והיועץ המשפטי לממשלה אישרו להמשיך במכרז. שני המשרדים בדקו טענות לאי תקינות במכרז ולניגודי עניינים לכאורה.

על פי המקורות, ועדת המיכרז צפויה להתכנס השבוע ולבחור את מעריך השווי החדש לתעש לאחר שהתברר כי אחד המעריכים, חברת פרומתיאוס, היה בקשרים עסקיים עם חברה בת של אלביט מערכות - המתמודדת היחידה במכרז.

משגר הרקטות כידון קסום, מתוצרת תעש
משגר הרקטות כידון קסום, מתוצרת תעשצילום: תע"ש

כמו כן, ועדת המכרזים תפנה באופן רשמי לרשות ההגבלים העסקיים לשמיעת עמדתה לגבי מצבה של אלביט כמתמודדת יחידה - מצב שעלול ליצור מונופול מול משרד הביטחון. על פי הערכות במגזר הבטחוני, אלביט עלולה להוות כ-80% מהרכש של זרוע היבשה של צה''ל, אולם משרד הביטחון משוכנע שיוכל להתמודד עם זה. ברשות ההגבלים יצטרכו לבחון כיצד המצב לא יצור נטל נוסף על הציבור, כיוון שמשרד הביטחון מממן את רכישותיו מתקציב המבוסס על תקבולי המסים.

"אנחנו רוצים למנוע מצב בו ייווצר מונופול בטחוני, שלא נדע איך לצאת ממנו", אמר המקור. בממשלה מתכוונים לקדם את המכרז מתוך הנחה שהממשלה לא יכולה לנהל כראוי חברות עסקיות.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker