תושבי חוץ מקטינים השקעותיהם במק"מ: מימשו במארס ב-220 מיליון דולר

נתוני בנק ישראל מעלים כי במארס נרשמו מימושים מצד תושבי חוץ גם באג"ח הממשלתיות בהיקף של כ-60 מיליון דולר

מוטי בסוק
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

תושבי חוץ מכרו במארס מק"מ בכ-220 מיליון דולר, זאת בניגוד השקעות נטו בהיקף של כ-1.5 מיליארד דולר בין החודשים דצמבר 2015 לפברואר 2016. מנתונים שפירסמה היום החטיבה למידע ולסטטיסטיקה בבנק ישראל עולה גם כי במהלך מארס נרשמו מימושים נטו מצד תושבי חוץ גם באג"ח הממשלתיות בהיקף של כ-60 מיליון דולר, בעיקר באג"ח שקלי לטווח בינוני-ארוך.

במארס השלימה הממשלה הנפקת אג"ח דולריות בחו"ל בהיקף של 1.5 מיליארד דולר, מזה 1 מיליארד דולר לטווח של 10 שנים וכן הרחבת סדרה קיימת לטווח של 30 שנה בהיקף של 0.5  מיליארד דולר. סך ההשקעה נטו של  תושבי חוץ באג"ח ממשלתיות בחו"ל במארס הסתכמה בכ-970 מיליון דולר.

תושבי חוץ השקיעו נטו במארס כ-160 מיליון דולר במניות ישראליות סחירות בבורסה בת"א, בהמשך להשקעות נטו בהיקף של כ-180 מיליון דולר בפברואר. במניות ישראליות הנסחרות בחו"ל נרשמו במארס מימושים נטו בהיקף כ- 180 מיליון דולר.

ההשקעות הישירות במשק, באמצעות מערכת הבנקאות המקומית, הסתכמו במארס בכ-1.1 מיליארד דולר. הפעילות התרכזה בענף התעשייה והחרושת.

תושבי ישראל מכרו במארס אג"ח ומניות בהיקף כ-360 מיליון דולר בהמשך למימושים נטו בהיקף כמיליארד דולר בפברואר. במארס נרשמו מימושים נטו במניות זרות בחו"ל בסך כ-570 מיליון דולר, מימושים נטו של כ-580 מיליון דולר על ידי המשקיעים המוסדיים, בעיקר מימושים של תעודות סל על מניות הנסחרות בחו"ל שהתבצעו על ידי קרנות הפנסיה הוותיקות.

במהלך מארס נרשמו גם מימושים נטו בהיקף של כ-30 מיליון  דולר על יד המגזר העסקי ומנגד השקעות נטו בהיקף של כ-40 מיליון על ידי משקי הבית. במארס השקיעו תושבי ישראל נטו באג"ח זרות בהיקף של כ-220 מיליון דולר, השקעות נטו של המשקיעים המוסדיים ובעיקר קרנות הפנסיה החדשות בהיקף כ-160 מיליון דולר, והשקעות נטו באג"ח זרות על ידי משקי הבית בהיקף כ-150 מיליון דולר. זאת בניגוד למימושים נטו באג"ח זרות על ידי המגזר העסקי בהיקף כ-90 מיליון דולר.

במארס מימשו תושבי ישראל נטו השקעות ישירות בחו"ל, באמצעות מערכת הבנקאות בלבד, בהיקף כ-110 מיליון דולר. עיקר המימושים התבצעו על ידי חברות בענף הפעילות הפיננסית והביטוח.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker