הסכינים נשלפות במפלגת העבודה: "הנזק האדיר שהרצוג הסב בלתי ניתן לשיקום"

לאחר המו"מ שניהל יו"ר המחנה הציוני יצחק הרצוג להצטרפות לממשלה קורא ח"כ מיקי רוזנטל להקדים את הפריימריס לראשות העבודה ולהחליף את הרצוג

צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

ח"כ מיקי רוזנטל (המחנה הציוני) מגיב היום (ו') בעמוד הפייסבוק שלו על "הניסיון הנואש של יצחק הרצוג לזחול לממשלה". לדבריו, מדובר ב"זניחת קהל המצביעים וזלזול באינטרס הציבורי לשם הצלת הקריירה הפוליטית של פוליטיקאי אחד".

רוזנטל קבע כי "בשורה התחתונה, הנזק האדיר כבר נעשה ולצערי הוא בלתי ניתן לשיקום כל עוד הרצוג נשאר בתפקידו". בלשכתו אישרו שרוזנטל קורא בעצם להקדמת הפריימריס על ראשות העבודה ולהחלפתו של הרצוג.

ועידת מפלגת העבודה אמורה להתכנס בקרוב על מנת לקבוע את מועד הפריימריס על ראשות המפלגה. המשא ומתן שניהל הרצוג הגביר את הדרישה בקרב פעילים במפלגה להקדים את מועד הפריימריס. ח"כ אראל מרגלית הודיע שיתמודד על ראשות המפלגה. הח"כים שלי יחימוביץ ועמיר פרץ שוקלים אף הם להתמודד מול הרצוג.

מלשכת הרצוג נמסר: "'רוזנטל תוקף את הרצוג'..וואוו איזה חידוש... מצער לומר אבל זו הדרך היחידה בה הוא וחברים נוספים בסיעה מצליחים להישמע. יש מי שעובד כדי להגיע למוקדי השפעה ויש מי שמלכלך בשביל לקבל כותרת בעיתון".

בפייסבוק של הרצוג פורסם היום פוסט המעלה את רשימת התנאים של הרצוג להצטרפות לקואליציה אבל זמן קצר לאחר מכן הוא הוסר. מלשכתו נמסר כי הפוסט נבע מטעות של אחת מעובדות המטה ועל כן נמחק. 

בפוסט נכתב כי התנאים להצטרפות לממשלה הם: הורדת יוקר המחייה, מעורבות בהחלטות על מתווה הגז, קבלת סמכויות לעצירת החרם הבינלאומי, שמירה על בית המשפט העליון, ביטול חקיקות גזעניות, ופתיחת מו"מ עם מדינות האזור וישום תוכנית ההפרדה מהפלסטינאים".

המבוכה במחנה הציוני בעקבות הפוסט של הרצוג נובעת מאחר שרק אמש כתב הרצוג בפייסבוק שאינו "ועדת קישוט" בממשלת נתניהו. ראש הממשלה נתניהו לא קיבל אף אחד מהתנאים של הרצוג וגם לא הסכים לשנות את קווי היסוד של הממשלה. נתניהו גם סירב להקפאת הבנייה בהתנחלויות ולהוצאתה של הבית היהודי אל מחוץ לקואליציה. בין הדוחפים המרכזיים לכניסת המחנה הציוני לקואליציה הוא יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, שציפה  כנראה לשיתוף פעולה עם הממשלה ושר האוצר משה כחלון, יניב לו הישגים בקרב בבחירות על ראשות ההסתדרות שייערכו במאי 2017.

הכרזה שפורסמה בעמוד הפייסבוק של ח"כ הרצוג
הכרזה שפורסמה בעמוד הפייסבוק של ח"כ הרצוג

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker