הוארך מעצרו של חנן אברמוביץ'; בנו שוחרר למעצר בית

תום אברמוביץ' עבד בחברה של אביו במשך שלוש שנים, עד לנובמבר 2015 ■ לפי החשד הוא היה שותף עם אביו למרמה בהיקף של עשרות מיליוני דולרים

מעצרו של היהלומן חנן אברמוביץ' - החשוד בהונאה של כ-55 מיליון דולר - הוארך היום (ג') בשישה ימים נוספים, עד ליום ראשון, ה-1 במאי. לאחר שהתקבלה היום ההחלטה להאריך את מעצרו, אברמוביץ' עירער לבית המשפט המחוזי, אך השופט אליהו בכר קבע כי יש להותיר את החשוד מאחורי סורג ובריח - זאת למרות שהתחבט בשאלה האם יש מקום להאריך את המעצר גם בחג השני, שבו יש להניח כי לא תבוצענה פעולות חקירה.

בשבוע שעבר החלה הנהלת בורסת היהלומים בבדיקת תלונות של יהלומנים על כך שחברת חנן אברמוביץ', יהלומים שפשטה רגל ב-2008, חייבת להם עשרות מיליוני דולרים עבור סחורות שנקנו מהם.

חנן אברמוביץ' בבית המשפט
חנן אברמוביץ' בבית המשפטצילום: דודו בכר

גם בנו של חנן, תום אברמוביץ', נעצר כחלק מהפרשה, וביום שני הוארך מעצרו ביום נוסף (עד היום בצהריים), כשהשופט עלאא מסארווה מבית משפט השלום בתל אביב ציין כי "החשד עודנו גבולי, ואולם הוא התעצם במקצת".

היום שוחרר הבן למעצר בית מלא בתנאים מגבילים בבית דודו בהרצליה, עד ל-5 במאי. המדינה לא התנגדה לשחרורו, והוסכם כי למרות איסור היציאה מהארץ, סנגורו יגיש בקשה לצורך יציאה מיוחדת מהארץ ביוני להשתתפות בתחרות.

אברמוביץ' הבן - אשר עבד במשך שלוש שנים, עד נובמבר 2015, בחברה המשפחתית - חשוד כי קנה יהלומים מסוחרים יחד עם אביו על מנת למכור אותם, כשחלק מהתמורה לא הושבה לבעליה. לפי בקשת המעצר של המשטרה, הבן לא שיתף פעולה בחקירה ונמנע מלענות על השאלות שנשאל.

חנן אברמוביץ' חשוד כי רכש מיהלומנים יהלומים באשראי, ובמועד התשלום סרב לשלם. אברמוביץ' טוען כי מאוקטובר 2015 הוא נתקל בקשיים כלכליים, וכי לא מדובר בהונאה, אלא בכשלון עסקי.

בשבוע שעבר אמר מנכ"ל בורסת היהלומים, אלי אבידר, כי "בבורסה מעריכים כי מדובר בהונאה. האיש מסר בחודשים האחרונים 12-10 גרסאות ליהלומנים, שכולן ככל הידוע לנו לא היו נכונות. הוא אמר שהוא צריך לקבל כסף מהונג קונג, או שבעוד שבועיים הוא צריך לקבל יהלומי גלם – וכל אלה לא קרו. במשך שבעה חודשים הוא משך את כולם", אמר אבידר. "למיטב הבנתנו מדובר בפעולת הונאה מתוחכמת. אנחנו יודעים שהוא לקח סחורות ובשלב מסוים הפסיק לשלם. ומאותו רגע המשיך לקחת סחורות בלי לשלם. אפילו כשפנו אלינו שלשום הוא דיבר עם כל אחד מהנושים, אמר ש'מחר הכסף יהיה בבנק', ולא קרה דבר", הוסיף. לדבריו, "בבורסה מעריכים כי מדובר בעוקץ, לכן פנינו למשטרה שתיכנס לחקירה".

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ