רעיה שטראוס: אם העגבניות יקרות לכם - תאכלו משהו אחר

שטראוס, שהתראיינה לאילנה דיין בגל"צ נגד הרפורמה בחקלאות: "רק אתמול היתה שואה, אנחנו מדברים על עגבניות? כל העשירים שהיו בשואה מתו ברעב"

TheMarker Online
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
TheMarker Online

רעיה שטראוס, לשעבר מבעלי חברת שטראוס, יוצאת להגנת החקלאים ותוקפת את הממשלה, על רקע הרפורמה בחקלאות, שלפיה יוסר המכס על כל מוצרי המזון הטרי למעט חריגים ויבוטלו התכנון והפיקוח בענפי החלב והביצים.

שטראוס התראיינה הבוקר בגל"צ, ונשאלה על ידי אילנה דיין: מה את אומרת לישראלי שבאוקטובר אשתקד לא היה מסוגל לקנות עגבניה ב-20-14 שקל לקילו?

שטראוס השיבה: "אולי זה אכזרי לומר, אבל אם משהו יקר - שיאכלו משהו אחר. הארץ שלנו משופעת בירקות ופירות, לא חייבים להיצמד לעגבניה".

רעיה שטראוס, שמכרה את אחזקותיה בשטראוס ב-2007 תמורת כ-160 מיליון דולר, הוסיפה: "אנחנו מדינה קטנה, מוקפים, אין לנו משאית שנוסעת באירופה מיוון לרוסיה ומוכרת למיליונים – לנו אין את זה... יש משמעות להיות אזרח ישראלי, שכחנו להגיד תודה.. איפה יש עוד מדינה ששולחת מטוסים לקחת את האנשים הביתה, כמו ששלחנו לטורקיה. שכחנו שיש לנו בית. רק אתמול היתה שואה, אנחנו מדברים על עגבניות? הם בכלל רעבו ללחם. הם מתו מרעב, כל העשירים שהיו בשואה".

לדברי שטראוס, "אצלנו בחורף לא היו עגבניות, לא היו חממות. גם שרדנו.. אם אני יכולה לקנות, אסור לי לדבר? אני תושבת הגליל. להפקיר את החקלאות זה להפקיר את הנגב והגליל, ולחסל יישובים שלמים".

שר החקלאות, אורי אריאל, מסר בתגובה: "אני מעריך מאוד את דבריה של הגברת, אך אם היתה מבררת את העובדות, היתה יודע שהממשלה פועלת לחזק את החקלאים ומקדמת את הרפורמות בתיאום איתם".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker