בג"ץ ביטל החלטה של אורי אריאל: אישר כניסה של בשר לא מפוקח לישראל

בעקבות פרשת הבשר המוברח, החליט שר החקלאות, אורי אריאל, לא לאפשר כניסה של בשר לא מפוקח לישראל ■ היום בוטלה ההחלטה בעקבות עתירה של חברה פליסטינית לבג"ץ ■ השר אריאל: "אני רואה זאת בחומרה רבה"

אורה קורן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אורה קורן

שופט בית המשפט העליון, מני מזוז, ביטל היום את החלטת שר החקלאות, אורי אריאל, למנוע כניסת בשר לא מפוקח מהשטחים לישראל. בכך נענה מזוז לפנייתה של חברת אלחמודה למוצרי בשר וחלב, שביקשה לבטל את הצו. מזוז לא נימק את החלטתו. דיון בסוגיה יתקיים בחודש יולי, ועד אז תתאפשר כניסת הבשר לישראל.

בעתירתה ביקשה החברה הפלשתינית לעכב את החלטת אריאל שניתנה, לדבריה, באופן חד צדדי, מבלי שהתקיימו העילות שיכולות להצדיק אותו ותוך הפרת ההסכם הישראלי פלשתיני (הסכם פריז), "ובנסיבות בהן גוברת ההסתברות, כברמה קרובה לוודאות, לפגיעה מכוונת ובלתי מותרת במפעלה של העותרת משיקולים פוליטים ומדינים".

עוד ציינה החברה כי היא משווקת מזה 15 שנים מוצרים למזרח ירושלים בהיתר משרד הבריאות. על החלטת הרשויות בישראל נודע לה ב-9 במארס, לאחר שנהג החברה לא הורשה להיכנס לירושלים.

שר החקלאות, אורי אריאל, אמר בתגובה: ״אני רואה זאת בחומרה רבה. האחריות שלי כשר החקלאות היא לדאוג שמוצרי המזון המגיעים לישראל עומדים בכל הסטנדרטים המקצועיים של המשרד. אכן, יש שופטים בירושלים, אבל בדמוקרטיה הסמכות והאחריות היא של הממשלה והשרים. אנחנו נפעל בכל האמצעים העומדים לרשותינו לזרז את ההליכים המשפטיים, כדי שבריאות הציבור הישראלי לא תיפגע, ולא משנה בשם אלו אינטרסים".

אורי אריאלצילום: מוטי מילרוד

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker