ההתנפלות של חברי הכנסת על הסקודה השחורה - ומה עשה אורן חזן

חברי הכנסת התבקשו באחרונה לבחור רכב צמוד מרשימה של 18 דגמים שונים במגוון צבעים - 54 מהם ביקשו סקודה סופרב שחורה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

"הרשימה השחורה" של הח"כים: חברי הכנסת שאינם שרים התבקשו לאחרונה לבחור רכב צמוד מרשימה של 18 דגמים שונים במגוון צבעים. מה רבה היתה ההפתעה כש-54 ח"כים ביקשו סקודה סופרב שחורה (כמו של השרים) מבין הצבעים שהוצעו להם: שחור, אפור מטאלי וקפוצ'ינו. אלא שבמלאי היו רק 13 רכבי סקודה בצבע שחור. 

בכנסת התפתח קרב של ממש על קבלת הסקודה השחורה. בין היתר דרשו ח"כים לקבל את רשימת ההזמנה של המכוניות על מנת לבדוק מי היו הראשונים שהזמינו את הרכב בצבע השחור. היו גם חברי כנסת שפנו ישירות או בעקיפין דרך בני משפחה ליבואנית בניסיון לקדם אותם ברשימה ולהעניק להם רכב שחור.

סקודה סופרב 1.8צילום: סקודה

גורם בכנסת סיפר ל"ידיעות אחרונות", שם נחשף הסיפור: "מעולם לא ראיתי דבר כזה. הפעם אנשים ממש השתגעו. חלק אמרו 'אני לא מוכן לנסוע ברכב שהוא לא שחור".  

סקודה סופרב היא מכונית מנהלים עם מנוע 1.8 ליטר מוגדש טורבו, שמחירה לצרכן הוא 176 אלף שקל - אחד הדגמים היקרים ביותר שהוצעו לח"כים, לצד מכוניות צנועות יותר כמו טויוטה אוריס היברידית, סקודה אוקטביה ואחרות. ספקית המכרז, שלמה סיקסט, לא צפתה את התנפלות חברי הכנסת על הסופרב השחורה, והתברר שרוב המזמינים ייאלצו להסתפק בצבעים כמו קפוצ'ינו - ואפילו אפור.

ח"כ אורן חזן (ליכוד) סיפר כי הזמין גם הוא סקודה שחורה, וכי אף שלא היה ברשימת 13 הח"כים שבקשתם אושרה, נמסר לו שהוא יכול לקבל סקודה שחורה שהיתה באולם התצוגה. לדברי חזן, הוא אמר שאין לו בעיה לנהוג ברכב שהיה בתצוגה מאחר שמחירו נמוך והדבר חוסך בעלויות. אלא שמנכ"ל הכנסת רונן פלוט התנגד לכך.

ח"כ אורן חזן בישיבת מרכז הליכוד בגני התערוכה בתל אביב צילום: עופר וקנין

חזן זומן השבוע לפגישה אצל פלוט והתבקש לוותר על הרכב השחור. לדברי חזן, המנכ"ל הסבירו לו כי אם יקבל רכב שחור הדבר יגרום לבלגן בכנסת. 

חזן הוסיף: "ויתרתי על הרכב בצבע השחור ובחרתי את אותו הרכב בצבע קפוצ'ינו על מנת להוריד לחץ. מי שמתעסק ברזולציה של צבע הרכב מקומו לא בכנסת אלא בסוכנות רכב".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker