אורי דורי ימונה ליו''ר מכון התקנים במקום אמנון כהן

דורי, לשעבר נשיא התאחדות הקבלנים ובעל חברת נדל"ן, ייכנס לתפקידו במכון שמצוי על סף סכסוך עבודה נוכח הכוונה לפטר עשרות עובדים ■ המינוי הוצע על ידי התאחדות התעשיינים

אורה קורן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אורה קורן

אורי דורי, לשעבר נשיא התאחדות הקבלנים ובעלי חברת הנדל"ן א.דורי, ימונה ליו"ר מכון התקנים. דורי יחליף את אמנון כהן, שפרש שבועות ספורים בלבד לאחר מינויו לתפקיד, על רקע תחקיר "עובדה".

שמו של דורי הוצע על ידי התאחדות התעשיינים והתקבל על ידי שאר חברי הדירקטוריון. מינויו מחזק את מעמדה של התאחדות התעשיינים במכון, לאחר שמועמד מטעמה, אלי שטיין, מונה למנכ"ל.

מכון התקנים נמצא בעין הסערה בימים אלה, כאשר שטיין מנסה להעביר בו שינויים המעוררים התנגדות מצד העובדים. בימים אלה נמצא המכון על סף סכסוך עבודה, בשל כוונה לפטר עשרות עובדים.

מנגד, הממשלה פועלת לצמצום שליטתו של המכון במתן אישורי יבוא של מוצרים רגישים. מכון התקנים נתפש כמעין מונופול, כחסם יבוא, וכגוף שלצד בדיקות האיכות שהוא מבצע, יוצר גם רגולציה שמכבידה על יבואנים בכל הקשור ללוחות זמנים ועלויות של שחרור מוצרים מהמכס.

כהן הודיע על פרישה מתפקידו לפני כשבועיים, על רקע תחקיר ששודר בעניינו בתוכנית עובדה. בתחקיר נחשפה מערכת קשרים בין כהן לאיש העסקים דניאל מולקנדוב. לפי הנטען בתחקיר, בעת שכהן היה ח"כ מטעם ש"ס, קידם לכאורה חקיקה שהיטיבה עם מולקנדוב ועסקיו - תמורת תשלום. כהן הכחיש את הדברים וטען, כי כל פעולותיו נעשו לטובת הציבור.

הפרסום עורר סערה פוליטית, ולאחריו נעדר כהן ממשרדו במכון, כשהוא מנמק זאת בסיבות בריאותיות. שר הכלכלה והתעשיה, אשר במסגרת תפקידו הממונה גם על מכון התקנים ועל מינו היו"ר שלו היום הוא ראש הממשלה, בנימין נתניהו. את כהן קידם לתפקיד שר הכלכלה הקודם, יו"ר ש"ס, אריה דרעי.

כהן מונה לתפקיד במסגרת עסקת חבילה בין התאחדות התעשיינים לדרעי. דרעי איפשר להתאחדות למנות מנכ"ל מטעמה, ובתמורה ההתאחדות איפשרה לדרעי למנות את כהן לתפקיד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker