רביב דרוקר // גלעד ארדן ורפורמת חלוקת הקרח בפינלנד

כבר שבע שנים גלעד ארדן שר. מהמוכשרים והישרים בשרי הליכוד. האם אפשר לנקוב במשהו גדול אחד שעשה?

רביב דרוקר
רביב דרוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רביב דרוקר
רביב דרוקר

כבר שבע שנים גלעד ארדן שר. מהמוכשרים והישרים בשרי הליכוד. האם אפשר לנקוב במשהו גדול אחד שעשה? זה קצת לא הוגן. הרוב המכריע של השרים היו נופלים במבחן הזה, אבל ארדן כבר עלה על מסלול נוסח הסלולר של משה כחלון. הוא רצה לברוא יש מאין שידור ציבורי.

את עבודת הריסוק עשה ארדן במיומנות יוצאת דופן. העובדים ניהלו קמפיין קשה נגדו, השתמשו ברדיו ובטלוויזיה שבידיהם, אך ארדן לא נרתע, והעביר את החוק: יסגרו את הרשות הקיימת, הרקובה והמושחתת ויקימו משהו חדש מן היסוד.

לא נעים, אבל גם אני נפלתי. האמנתי בארדן שיוביל את החוק לחוף מבטחים. לא האמנתי באיזו קלות ויתר. בכיפופי הידיים המטופשים עם בנימין נתניהו בעת הרכבת הממשלה התעקש על התיק לעניינים טקטיים, או שמא היה זה התיק האסטרטגי ומספר המשרות שיהיו לו לצורך מאבק ב־BDS, אבל על קול ציבורי חזק ועצמאי הוא ויתר. נתניהו לא הסכים לתת לו את האחריות לשידור הציבורי, והשר האמיץ, שלא היסס לסגור מקום עבודה של אלפי עובדים, חשש להפסיד מקום ליד שולחן הממשלה על העניין הפעוט הזה. הוא פשוט נכנע.

לא מזמן היתה הצבעה בכנסת על עוד דחייה בתחילת השידורים של התאגיד החדש. ארדן לא נכח בה. היה לו עניין אחר. הוא דיבר על כל העניין כאילו מדובר ברפורמה בחלוקת קרח בפינלנד. מה הוא קשור לזה.

בינתיים נתניהו ואנשיו פוגעים בתאגיד השידור העתידי. עורך ראשי לחברת החדשות עוד לא נבחר. רוב השמות המשמעותיים בתחום אינם רוצים להתקרב לתפקיד הזה. כולם חושדים, שהאחראי האמיתי יהיה ניר חפץ. שומר נפשו ירחק. שר התקשורת נתניהו תורם כמובן כמיטב יכולתו לניטרול כל אפשרות שיקום פה גוף חדשות חזק.

עוצמת ההחמצה כאן היא כמעט בלתי נתפשת. האוצר מוכן לתת כסף, הציבור צמא, המון עיתונאים רעבים היו רוצים לעבוד שם, ויש שם עדיין כמה נושאי משרה בכירים ראויים, שאם רק היו נותנים להם גב, היו מייצרים משהו ראוי לעיכול. אבל הגנרל ששלח אותם לדרכם, גנרל ארדן, נעלם לפתע והשאיר את כולנו לבד.

לטור המלא של רביב דרוקר ב"הארץ"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום