המירוץ לרכישת מגה מסתבך: מחסני להב פורשת מקבוצת רשתות המזון

הקבוצה מנסה לקבל את אישור רשות ההגבלים להכנסת יינות ביתן לקבוצה במקום להב, אולם הזמן דוחק בה

עדי דברת
עדי דברת-מזריץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עדי דברת
עדי דברת-מזריץ

קבוצת רשתות המזון שוב לא מצליחה להתמודד על רכישת מגה. מחסני להב הודיעה כעת כי החליטה שלא לגשת למכרז במסגרת קבוצת הרשתות, לאחר שבחנה את המתווה המוצע לרכישת סניפי מגה.

קבוצת הרשתות נמצאת בבעיה קשה, שכן מחסני להב היתה אמורה להתחייב על שליש מסכום ההצעה. הרשת הצטרפה לקבוצה שארגן השר לשעבר שלום שמחון ברגע האחרון, ולמרות זאת זכתה בהליך ההתמחרות שנערך בשבוע שעבר ב-17 סניפים מהחזקים של רשת מגה. הסכום עליו התחייבה מחסני להב מוערך בכמעט 50 מליון שקל, כאשר הסכום הכולל שנאסף מכל הרשתות בעבור כל הסניפים שנקנו (90 סניפים) הוא כ-160 מליון שקל.

סניף של מחסני להב. איינשטיין 56 תל אביב
סניף של מחסני להב בתל אביבצילום: עופר וקנין

כעת מנסה הקבוצה לגייס את יינות ביתן במקום מחסני להב, ופנתה לרשות ההגבלים בנושא. מכיוון שרשות ההגבלים הביעה בעבר התנגדות בפני הרשתות כי יינות ביתן תהיה חלק מקבוצת הרכישה של מגה - שכן היא הרשת השלישית בגודלה בענף, עם מחזור מכירות מוערך  של 3-2.5 מיליארד שקל - ספק אם הבקשה תאושר. נוסף על כך, ככל הנראה יינות ביתן כלל לא הסכימה עדיין להצטרף לקבוצה ומדובר בפנייה לצורך בדיקת היתכנות בלבד.

כך או כך, הזמן דוחק בקבוצת הרשתות, שכן ההתמחרות על מגה תתחיל בתחילת השבוע הבא. נכון לרגע זה הוגשו הצעות מטעם רמי לוי וביכורי השדה עם עוף עוז. 

קבוצת הרשתות הגישה הצעה במכרז, אולם ברגע האחרון הודיע מי שיצג אותה, השר לשעבר שלום שמחון, כי הוא פורש. לאחר פרישתו התארגנה הקבוצה תחת ישי אבידן, וביממה האחרונה גובש המתווה, ואמש היתה אמורה להעביר קבוצת הרשתות את הצעתה המעודכנת לנאמני מגה.

בהודעה ששלח ישי אבידן המייצג את הקבוצה ל 13 הרשתות החברות בה נכתב כי מחסני להב פרשו מהקבוצה  משיקולים שלהם ברגע האחרון וכי נעשתה  בדיקה עקרונית עם שחקן לקחת את הסניפים שבעיסקה שלהם כמקשה אחת ובמחיר שלהם. עוד נכתב כי הקבוצה פנתה לממונה על ההגבלים כדי לקבל אישור עקרוני ובמידה  והוא יתקבל יכנס השחקן הנוסף לנעלי מחסני להב. במידה ולא, כותב אבידן, יוצעו הסניפים לכלל חברי הקבוצה להציע הצעות. "אם תהיה הענות נמשיך בהליך.ואם לא אז נפרוש", סיכם.

עידו מור, מנכ"ל מחסני להב, מסר: "ביממה האחרונה הועברו אלינו המסמכים הקשורים בהתארגנות הקבוצה. לאחר חשיבה החלטנו שבמתווה המוצע לא נכון יהיה לגשת למכרז".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker