יו"ר איגוד המוסכים: "חברות הביטוח מעודדות גניבת כלי רכב"

מעל ל-65% מהרכבים הנגנבים בישראל לא נמצאים - לעומת פחות מ-30% במדינות המפותחות

מוטי בסוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מוטי בסוק

"חברות הביטוח מעודדות גניבת כלי רכב", כך טען היום עו"ד רונן לוי, יו"ר איגוד המוסכים, בוועדה לביקורת המדינה של הכנסת.

הוועדה דנה בתופעה הקשה של גניבת כלי רכב. עו"ד לוי טען כי גורמי הגניבות הם חברות הביטוח: "השמאים, הדואגים לאינטרסים של חברות הביטוח, דורשים להוזיל את עלויות התיקון או להשתמש בחלפים משומשים. תמיד יימצאו שמאים שיגדירו רכב שנפגע ב-90% מערכו כנפגע ב-40% בלבד. כך חברת הביטוח תרוויח ממכירתו המחודשת". לדבריו, "חברות הביטוח מסכלות כבר שנים את דרישתנו לחשוף לציבור את כל היסטורית התיקונים והתאונות של הרכב".

"תמיד יימצאו שמאים שיגדירו רכב שנפגע ב-90% מערכו כנפגע ב-40% בלבד"צילום: מוטי קמחי

בדיון בוועדה הושמעו חילופי האשמות קשים סביב האחריות לתופעת גניבות הרכב בארץ. בעוד איגוד המוסכים האשים את חברות הביטוח, הדורשות מהשמאים הערכה זולה לתיקון, חברות הביטוח האשימו את משרד התחבורה, המורה לכתוב בדו"ח את מחיר התיקון ברוטו.

יו"ר הוועדה, ח"כ קארין אלהרר (יש עתיד), קראה להפסקת מימון היחידה המשטרתית אתג"ר (איתור ותפיסת גנבי רכב) ע"י איגוד חברות הביטוח. לטענתה, מדובר "במראית-עין נוראה. על המשטרה לוותר על המימון הזה, בפרט שחברות הביטוח מעבירות 5 מיליון שקל לשנה בלבד, מתוך כ-30 מיליון תקציב היחידה לשנה".

לדבריה, החזרתו לכביש של כלי רכב לא-תקין מזמינה את התאונה הבאה. בעשור האחרון נגנבו בישראל כ-250 אלף כלי רכב. הנזק הכלכלי הישיר הנגרם מגנבות כלי רכב מוערך ביותר ממיליארד שקל בשנה. לדבריה, המניע העיקרי לגניבות הוא הביקוש לחלקי חילוף זולים. הם משמשים, בין היתר, לשיקום כלי רכב שמצבם הוגדר כ'אובדן להלכה'. מנתוני המשטרה בין השנים 2016-2012 עולה כי כ-94% מתיקי החקירה בגין גנבות רכב נסגרו בלי שפוענחו, ומעל ל-65% מהרכבים שנגנבו לא נמצאו, לעומת פחות מ-30% במדינות מפותחות אחרות.

עידית דניאל, נציגת מבקר המדינה, ציינה כי המניע לגניבות הוא הביקוש לחלקי חילוף. היא התריעה מפני אי-פיקוח על כלי רכב מתוקנים בחלפים כאלו, הכוללים אישורי מוסך מזויפים, כולל מוסכים שאינם קיימים, הלחמות של חלקים שאסור להלחימם, ועוד.

מפקד יחידת אתג"ר במשטרה, ניצב-משנה אלי מקמל, טען כי "אין שום קשר בין חברות הביטוח והיחידה, מלבד מפגשים מקצועיים ועדכונים פעם-פעמיים בשנה. אנו נלחמים בגנבים, במוסכים המשתמשים בחלפים משומשים, ובמשחטות כלי הרכב". לדבריו נרשמה ירידה חדה בגניבות, מכ-35 אלף רכבים ב-2006 ל-16 בשנה האחרונה. ב-2006 נגנבו 15 כלי רכב מתוך כל 1,000 רכבים המצויים על כבישי ישראל, ואילו בשנה החולפת ירד מספר הרכבים הנגנבים ל-5 מתוך כל 1,000 רכבים.

מאיר שביט, מנכ"ל איגוד החברות הביטוח, טען כי בעלי הרכבים הם אלו שהמעדיפים את השימוש בחלפים משומשים כדי לחסוך בעלויות. הבעיה המרכזית היא הוראות משרד התחבורה לשמאים לכתוב בדו"ח את מחיר התיקון ברוטו. "לנו אין שליטה על השמאים, כי היום יש רשימה עצמאית באינטרנט. רוב החלפים נמכרים ע"י יבואני הרכב ולא ע"י חברות הביטוח".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker