שלי יחימוביץ': 7 סיבות מדוע אסור להעניק חנינה למשה קצב

חברת הכנסת הגיבה לפרסום בערוץ 10, שלפיו הנשיא ראובן ריבלין ושרת המשפטים איילת שקד תומכים במתן חנינה לנשיא לשעבר

TheMarker Online
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
TheMarker Online

חברת הכנסת שלי יחימוביץ' הגיבה לפרסום ביום שישי בערוץ 10, שלפיו הנשיא ראובן ריבלין ושרת המשפטים איילת שקד תומכים במתן חנינה לנשיא לשעבר משה קצב.

בפוסט שפירסמה בפייסבוק פירטה יחימוביץ' 7 סיבות לכך שאין להעניק חנינה לקצב:

משה קצב יוצא לחופשה מהכלא מאי 2012

1. כי קצב הוא עבריין מין סדרתי, אלים ופסיכופת, שפגע במספר עצום של נשים, הרבה יותר מאשר בשבע שהופיעו בכתב התביעה.

2. כי קצב לא הביע מעולם ולו שמץ של חרטה וצער על מעשיו.

3. כי קצב שיקר לאורך כל משפטו והוסיף לשקר גם אחר כך, גם כשהוצגו בפניו ראיות שהוכיחו כי שיקר.

4. כי קצב ומקורביו מיררו את חיי הנפגעות, הפיצו עליהן סיפורי כזב מכפישים, איימו עליהן והפכו את חייהן לסיוט.

בתמונה: איילת שקד

5. כי ברגע שקצב ישוחרר הוא יצא למסע ל"טיהור" שמו, יציג את החנינה כ"הוכחה" ל"חפותו", וינהל מסע הכפשה פומבי ותקשורתי מחודש נגד קורבנותיו, שסבלו מספיק.

6. כי החברה הישראלית עוברת כעת מסע תיקון עמוק ומרשים, שבו הקורבנות אוזרות עוז, ורשתות ההגנה על עברייני המין קורסות. בנקודה זאת שחרורו של קצב יהווה מסר נורא לקורבנות, ויחרב את ההתקדמות המרשימה שהושגה.

7. כי יש שוויון בפני החוק, ואין סיבה שהאנס קצב יקבל הנחות סלב בריצוי עונשו.

קצב, שהחל לרצות את עונשו בכלא בדצמבר 2011 הורשע בעבירות אונס, מעשים מגונים, הטרדה מינית ושיבוש הליכי משפט. הוא נדון לשבע שנות מאסר ואמור לעמוד בפני ועדת השחרורים ב-27 למארס (עוד פחות משלושה שבועות). על פי הדיווח בערוץ 10, בשיחות סגורות אמרה שרת המשפטים איילת שקד, כי "אם יוחלט בוועדת השחרורים שלא לשחרר את הנשיא לשעבר, אתמוך בחנינה".

ועדת השחרורים של בתי הסוהר, מולה יתייצב קצב, תצטרך להחליט האם לקצר שליש מתקופת מאסרו. אם אכן תקוצר תקופת מעצרו, הוא אמור להשתחרר באופן מיידי.

שרת המשפטים שקד אמרה בשיחות הסגורות כי "אין שום סיבה שוועדת השחרורים לא תשחרר את הנשיא לשעבר קצב, הוא עומד בקריטריונים". לדבריה, גם היא וגם נשיא המדינה, יתמכו בהליך חנינה לקצב, אם לא ישוחרר דרך ההליך בוועדה.

על פי הדיווח בערוץ 10, גם בסביבתו של נשיא המדינה ראובן ריבלין נשמעו השבוע קולות דומים. בין השאר בשל מצבו הבריאותי של קצב, בן ה-70. קצב מעולם לא הודה במיוחס לו, וגם לא הביע חרטה על מעשיו, אך זהו אינו תנאי על מנת לקבל קיצור מאסר בשליש.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker