נתניהו למנכ"ל מיקרוסופט: "יהיו כמה שפחות מגבלות על יצוא סייבר"

ראש הממשלה נפגש היום עם מנכ"ל החברה העולמית - שהגיע לישראל ■ משרד הביטחון: הצו לפיקוח על יצוא סייבר יגובש עם התעשיינים

אורה קורן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אורה קורן

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, נועד היום עם מנכ''ל מיקרוסופט העולמית, סאטיה נאדלה, שהגיע לישראל. נתניהו הבהיר בפגישה כי "יהיו כמה שפחות מגבלות על יצוא סייבר מישראל".

בד בבד נערכה פגישה בתל אביב בין ראש האגף לפיקוח על היצוא הבטחוני (אפ''י) במשרד הביטחון, דובי לביא, אנשי הסייבר ממשרד ראש הממשלה, ותעשייני סייבר בבית התאחדות התעשיינים. בפגישה הבהיר לביא כי "הצו לפיקוח על תעשיית הסייבר לא ייצא לפועל ללא הידברות עם אנשי תעשיית הסייבר".

ראש הממשלה בנימין נתניהו ומנכ"ל מיקרוסופט, סאטיה נאדלהצילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

לדבריו, "אנו שוקלים להקים ועדה משותפת לאנשי משרד הביטחון, מטה הסייבר, התאחדות התעשיינים ואנשי התעשייה, מתוך כוונה לייצר צו מדויק ונכון יותר, שיצמצם למינימום את הפגיעה בתעשיה".

הפגישה נועדה לייצר רגיעה בקרב תעשייני הסייבר, בכל הנוגע לטיוטת נוסח התקנה לרגולציה החדשה על תחום הסייבר, המתהווה בימים אלה במטה הסייבר ומשרד הביטחון. במהלך הפגישה אמר לביא כי יפעל לגיבוש צו מדויק יותר אשר ייתן מענה אמיתי לביטחון המדינה ועם מינימום פגיעה בתעשייה.

תעשייני הסייבר שהשתתפו בפגישה מסרו כי "אנחנו ענף צעיר בשוק IT הישראלי הבוגר, הדירקטוריונים שלנו כבר מקיימים דיונים לגביי הצעת העברת פעילויות הפיתוח לחו"ל. אנחנו מוכנים להשקיע זמן רב כדי לקבוע מנגנון שגם יגן על המדינה וגם יאפשר את פיתוח התעשייה ויצוא טכנולוגיה חדשנית לחו"ל".

לביא השיב כי "אנחנו מבינים שטיוטת הצו לפיקוח על הסייבר כפי שהיא מנוסחת היום חייבת לעבור שינוי, ובסעיפים מסוימים אף שינוי משמעותי. אנו שוקלים להקים וועדה משותפת לאנשי משרד הביטחון, מטה הסייבר, התאחדות התעשיינים ואנשי התעשייה, מתוך כוונה לייצר צו מדויק ונכון יותר, שיצמצם למינימום את הפגיעה בתעשייה".

נשיא התאחדות התעשיינים, שרגא ברוש, אמר כי "המדינה חייבת להבין כי כל רגולציה נוספת המוטלת על התעשייה דוחקת אותה לעבור אל מעבר לים, על אחת כמה וכמה בתחום הסייבר שבו פשוט לוקחים את המחשב ועולים על מטוס. המדינה חייבת לעצור תהליך זה ולשבת לדיאלוג עם חברות הסייבר. יש לייצר פיקוח אשר מצד אחד ייתן מענה בטחוני נכון למדינה, ומצד שני לא ייצר את צעדיה של תעשיית הסייבר המבורכת, אשר מתפתחת בצעדי ענק ומביאה עימה ערך מוסף גדול למשק".

יו"ר מכון היצוא, רמזי גבאי, אמר כי "תעשיית ההיי טק בכללותה וענף הסייבר בפרט, הם מנועי הצמיחה של התעשייה הישראלית לעתיד הקרוב והרחוק כאחד. על כן אני שמח על ההחלטה לשתף את תעשיית הסייבר לגבי אופי וסוג הרגולציה שתידרש מהם בהמשך הדרך. אין ספק כי שיתוף פעולה בין גורמי הממשל והתעשייה, יעודדו מחד את פיתוח הסייבר בארץ ומאידך ישמרו על כללי עבודה תקינים למדינת ישראל".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker